Hołowczyc stracił prawo jazdy. Jechał za szybko w terenie zabudowanym

Mateusz Patyk
02.03.2018  11:24
Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy
Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy Fot: Robert Stachnik/REPORTER

Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Nie przyjął mandatu.

Słynny polski rajdowiec nie ma już uprawnień do kierowania samochodem po drogach publicznych. Policja odebrała mu prawo jazdy na trzy miesiące, ze względu na prowadzenie auta w terenie zabudowanym z prędkością 113 kilometrów na godzinę. Drogówka zatrzymała Krzysztofa Hołowczyca na terenie gminy Nowa Ruda na Dolnym Śląsku.

Jak podaje RMF FM, dowodem wykroczenia ma być nagranie za pomocą wideorejestratora przez dolnośląskich policjantów. Według nieoficjalnych ustaleń, Hołowczyc miał tłumaczyć się funkcjonariuszom, że spieszy się na konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na drogach. Jak potem sam napisał na Facebooku, podróżował „razem z Maćkiem Wisławskim do Polanicy na spotkanie z klientami pewnego dużego banku”.

Nie chcę się usprawiedliwiać, używając jakichś tanich chwytów. Rzeczywiście nie zauważyłem znaku obszar zabudowany - tłumaczył w poście. (facebook.com/Holowczyc)

Kodeks drogowy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h przewiduje najsurowszą dla kierowcy karę - natychmiastowe odebranie prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jak widać, nawet znany rajdowiec musiał się podporządkować tym przepisom i prawdopodobnie do późnej wiosny będzie musiał jeździć w charakterze... pasażera.

Krzysztof Hołowczyc należy do grona najbardziej utytułowanych polskich kierowców sportowych. Należy do niego m.in. mistrzostwo kraju i Europy. Próbował też swoich sił w Rajdzie Dakar. Najlepszy wynik osiągnął w 2015 roku, gdy zajął tam 3. miejsce.

„Hołek” miał już wcześniej nieprzyjemne przygody z drogówką. Jak podaje onet.pl, w 2013 roku przyłapano go na jeździe z prędkością 204 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 90 km/h. Kierowca nie przyjął wtedy mandatu, po czym przegrał sprawę w sądzie. Ostatecznie z powodu przedawnienia zapłacił 1000 zł za koszty procesowe.

Krzysztof Hołowczyc
Krzysztof Hołowczyc
Krzysztof Hołowczyc Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy to odpowiednia kara dla polskiego rajdowca?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze