Krzysztof Jarzyna ze Szczecina dostanie pomnik. Uhonorują szefa wszystkich szefów

Wojciech Kozicki
31.10.2018  13:14
Edwar Lubaszenko jako Krzysztof Jarzyna ze Śzczecina - pomnik w Szczecinie i budżet obywatelski
Edwar Lubaszenko jako Krzysztof Jarzyna ze Śzczecina - pomnik w Szczecinie i budżet obywatelski Fot: sbo.szczecin.eu, youtube.com

Szczeciński Budżet Obywatelski – podano wyniki. Niektórym zgłoszone projekty mogą wydać się zaskakujące. Mieszkańcy Szczecina zdecydowali, że Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, czyli szef wszystkich szefów, będzie miał swój pomnik.

Jak podaje gs24.pl, Szczeciński Budżet Obywatelski oznacza 9 milionów złotych do podziału. Szczecinianie mogli głosować na zadania ogólnomiejskie, dzielnicowe małe i dzielnicowe duże. Finalnie do głosowania przeszło 110 pomysłów.

ZOBACZ TEŻ: Zbudują najwyższy krzyż w Polsce. Jezus ze Świebodzina nie ma szans

Jednym z pomysłów jest postawienie pomnika dla bohatera filmu „Poranek kojota” na szczecińskiej Łasztowni. Fikcyjna postać, ale pomnik będzie prawdziwy. Projekt jest jednym ze zwycięskich. A więc makao i po makale.

Cieszę się bardzo, że w ramach SBO jest miejsce na tego typu projekty, które są nieszablonowe i mogą przyczynić się do promocji miasta. Ze swojej strony deklaruję pełne wsparcie dla Urzędu Miasta, tak by ułatwić realizacje tego projektu. Na pewno będę częstym gościem w UM – powiedział pomysłodawca budowy pomnika Paweł Krzych. (gs24.pl)

Instalacja artystyczna upamiętniająca postać Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina otrzymała 1020 głosów. Bohater, którego grał Edward Linde Lubaszenko, przejdzie do historii miasta. Koszt pomnika ma wynieść 113 tys. złotych.

ZOBACZ TEŻ: Najgorsza filmowa śmierć. Można umrzeć ze śmiechu

"Poranek kojota" - Krzysztof Jarzyna ze Szczecina, szef wszystkich szefów:

Przeczytaj więcej
Komentarze