Krzysztof Pieczyński pobity w centrum Warszawy. Poszło o czerwoną kurtkę

Mateusz Patyk
17.01.2018  18:04
Krzysztof Pieczyński pobity
Krzysztof Pieczyński pobity Fot: East News

Napastnik miał uznać jej kolor za „pedalski”, a aktora za „ubeckiego szpiega”.

Według zeznań świadków Krzysztof Pieczyński wdał się w ostrą wymianę zdań z obcym mężczyzną, któremu nie spodobał się jaskrawy kolor kurtki aktora. Jak podaje polsatnews.pl do ataku doszło w środę około godz. 10:00 na przystanku tramwajowym przy ul. Marszałkowskiej.

Idę dość szybko, żeby złapać tramwaj, mija mnie facet, który krzyczy do mnie "ty pedale", "ty ubeku". Ja mówię, może porozmawiamy, może pan mnie z kimś myli, o co chodzi? I wtedy zaczyna mnie kopać - relacjonował Pieczyński mediom. (polsatnews.pl)

Komenda Stołeczna Policji ma jednak inny osąd całego zajścia. Według funkcjonariuszy obaj mężczyźni mieli na siebie „wpaść” na przystanku, gdzie zaczęła się awantura. Po słownej sprzeczce doszło do szarpaniny. Bijatyka nie trwała długo, a po wszystkim zarówno poszkodowany aktor, jak i jego rzekomy oprawca zgłosili się na komisariat. W zeznaniach nawzajem się oskarżają.

Krzysztof Pieczyński
Krzysztof Pieczyński Fot: East News

Czerwona kurtka kością niezgody?

Dziennikarze relacjonujący zdarzenie próbowali rozwikłać powody, które sprowokowały mężczyzn do bójki. Portal wiadomosci.gazeta.pl przekazał dalej informację reporterki Polsat News. Agnieszka Gozdyra napisała o incydencie na swoim twitterowym profilu:

Wiadomość o pobiciu Krzysztofa Pieczyńskiego rozgrzała polskie serwisy społecznościowe w okamgnieniu. Eliza Michalik z „Superstacji” zwróciła nawet uwagę na pewien szczegół.

Tę wersję zdarzeń zdaje się potwierdzać relacja dziennikarza radia RMF FM. Mariusz Gierszewski uzyskał nieoficjalne informacje, które mogą podawać w wątpliwość poczytalność napastnika.

Krzysztof Pieczyński pobity
Krzysztof Pieczyński pobity Fot: @PolsatNewsPL / Twitter

O postawieniu ewentualnych zarzutów w najbliższym czasie zadecyduje policja. Na razie prowadzone jest postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności osobistej.

Krzysztof Pieczyński to polski aktor, poeta, pisarz i działacz społeczny. Telewidzowie znają go przede wszystkim z roli lekarza w serialu TVP2 „Na dobre i na złe”. Ma za sobą również gościnne występy w serialach „Belfer”, „Na krawędzi” oraz „Komisja morderstw”. Na dużym ekranie można go było zobaczyć w „Jacku Strongu” oraz „Ziarnie prawdy”. Jedną z ostatnich dużych ról był udział w „Powidokach” (reż. Andrzej Wajda).

Aktor publicznie manifestuje krytyczny stosunek wobec Kościoła katolickiego oraz polskiego rządu. Prowadzi serwis Polska Laicka, wspiera także Komitet Obrony Demokracji.

Zagłosuj

Czy twoim zdaniem Krzysztof Pieczyński jest bez winy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze