Jako jedyny w Polsce wygrał milion w "Milionerach". Zdradził, co zrobił z pieniędzmi

Karol Decka
08.01.2018  14:04
Jako jedyny w Polsce wygrał milion w "Milionerach". Zdradził, co zrobił z pieniędzmi
Jako jedyny w Polsce wygrał milion w "Milionerach". Zdradził, co zrobił z pieniędzmi Fot: X-NEWS / TVN

Opowiedział o wielkiej wygranej sprzed lat.

Czy życie Krzysztofa Wójcika ze Szczecina uległo zmianie po wygranej w teleturnieju „Milionerzy”? To do tej pory jedyny uczestnik, który zdobył tytułowy milion złotych. Odcinek z historyczną stawką wyemitowano 28 marca 2010 roku. Teraz zwycięzca zdradził nieco więcej szczegółów.

Obecnie 35-latek jest szczęśliwym mężem Doroty, z którą wspólnie wychowują 5-letnią córkę Ninę. Jak sam podkreśla, od dziecka bardzo szanował pieniądze, co pozwoliło mu odpowiednio zająć się zdobytym milionem.

[Pieniądze] Pomogły, nie zaszkodziły – powiedział Krzysztof w rozmowie z Hubertem Urbańskim.

Wygrana pozwoliła małżeństwu na zakup mieszkania w Szczecinie oraz stała się „trampoliną do sukcesu”. Chociaż od pamiętnego dnia minęło już prawie 8 lat, to wciąż nie wydał wszystkiego i „trochę mu jeszcze zostało”.

Pierwszy w Polsce milioner

Przed wygraną nie było kolorowo, ponieważ szczecinianin pracował w małym stoisku z kanapkami, gdzie każdej nocy przygotowywał jedzenie do bufetów szkolnych. Jego celem było uzbieranie odpowiedniej kwoty na pierścionek zaręczynowy i spłata studenckich długów.

Nie było tak, że dostawał to, co chciał. Jak miał jakieś oszczędności to zawsze je wydawał z sensem. Szanował pieniądze - mówi Joanna Wójcik, mama Krzysztofa.

W rozmowie z dziennikarzem w programie TVN „Uwaga” przyznał, że to rodzice nauczyli go odpowiedniego zarządzania pieniędzmi. Dzięki nim wiedział co zrobić z wygraną.

Zobacz fragment programu z Krzysztofem:

Przeczytaj więcej
Komentarze