Ksiądz dusił i uderzył dziecko na chrzcie. Teraz się tłumaczy

Wojciech Kozicki
22.06.2018  21:28
ksiądz dziecko kościół uderzył chrzest
ksiądz dziecko kościół uderzył chrzest Fot: Youtube.com

Ustalono kim jest. Opowiedział, jaką dostał karę.

W internecie pojawiło się szokujące wideo przedstawiające sakrament chrztu. Dziecko płakało, a duchowny najwyraźniej chciał je uspokoić. W końcu nie wytrzymał i zaczął dusić chłopca. W pewnym momencie uderzył go w twarz. Całą sytuację opisaliśmy TUTAJ. Jak podaje mirror.co.uk, już wiadomo kim jest mężczyzna.

Duchowny to 89-letni Jacques Lacroix. Chrztu udzielał w świątyni Collegiate Church w Champeaux w pobliżu Melun nieopodal Paryża. Wyznał, że wymierzono mu karę za uderzenie 2-letniego dziecka. Zmuszono go do przejścia na emeryturę.

Wszystko ma swój kres. Nadszedł też koniec mojej posługi duszpasterskiej. Będę mógł jednak sprawować msze jeśli będą wymagały tego okoliczności i będzie to wcześniej ustalone – wyznał Lacroix. (mirror.co.uk)

Duchowny udzielił wywiadu dla radia France Info. Powiedział, że chciał uspokoić dziecko, a nie miał pojęcia jak to zrobić. Twierdzi, że nie uderzył go, a jedynie delikatnie przywołał do porządku. Powiedział także, to był jego ostatni chrzest i przeprosił rodziców chłopca za swoje zachowanie. Podobno przyjęli jego przeprosiny.

Zagłosuj

Czy odejście na emeryturę to wystarczająca kara?

Liczba głosów:

ZOBACZ TEŻ: Tadeusz Rydzyk dostanie 100 milionów na budowę

Przeczytaj więcej
Komentarze