Polski ksiądz usprawiedliwia gwałty? „Kobiety prowokują mężczyzn"

Wojciech Kozicki
11.06.2018  10:09
Ksiądz Głód kobiety mężczyźni seksualność wypowiedź
Ksiądz Głód kobiety mężczyźni seksualność wypowiedź Fot: Facebook.com/Ksiądz Franciszek Głód, East News/Jan KUCHARZYK

Duchowny wie nawet, jak panie powinny się ubierać.

Ksiądz Franciszek Głód znany jest z tego, że udziela porad na Twitterze. Jego zdaniem mężczyźni nie są winni swojej nadmiernie „rozbudzonej seksualności”. Okazuje się, że to kobiety powinny bić się w piersi i powtarzać „moja wina, moja wina…”.

Duchowny o wszystko obwinia zachowanie i strój kobiet. Opowiedział jak, odpowiednio ubrać się na mszę do kościoła i udzielił "porad modowych". Serwis o2.pl napisał nawet, że ksiądz usprawiedliwia gwałty.

ZOBACZ TEŻ: Kościół chce zabrać dzieciom pieniądze z komunijnych kopert

Kontrowersyjna wypowiedź księdza Głoda spotkała się z falą krytyki w internecie. Oberwało się nie tylko jemu, ale całemu Kościołowi w Polsce. Pojawiły się też oskarżenia o pedofilię wśród księży.

ZOBACZ TEŻ: Wierni na procesji na piechotę, a ksiądz kabrioletem

Zamiast kary śmierci to ciągłe usprawiedliwianie i rozgrzeszanie gwałcicieli, morderców i im podobnych. Jednak zwłaszcza sutannowi przedstawiciele Kościoła Katolickiego to chore zboki. Dla przestępców od mordercy po drobnego złodzieja nie ma i nie może być żadnego usprawiedliwienia powinni być surowo karani, albo eliminowani – napisała Elżbieta. (facebook.com/o2)

Ksiądz ma problem budowlany – wapno zamiast mózgu – twierdzi Małgorzata. (facebook.com/o2)

Dzieci też prowokują księży? – pyta Radek. (facebook.com/o2)

Kretyn, cham i seksista przemówił kolejny raz – skomentowała Mała Mi. (twitter.com./ks. Franciszek Głód)

I ministranci też, przecież to ich wina, prowokują – zwraca uwagę DumnyPolak1979. (twitter.com./ks. Franciszek Głód)

Próżny trud, gdyż nie strój skromny winny, ale wychowanie i dostępna wszędzie pornografia...to ona w 99% jest winna gwałtom i przemocy seksualnej a równocześnie wszelkim pośrednim stanom wyuzdania. Świat musi się z tym zmierzyć tak jak mierzył się z Hitlerem i Stalinem – twierdzi Adam. (twitter.com./ks. Franciszek Głód)

Jak podaje newsweek.pl, były proboszcz wrocławskiej parafii św. Elżbiety Franciszek Głód ma tytuł doktora habilitowanego filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii oraz profesora zwyczajnego teologii pastoralnej. Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. Najwyraźniej dzięki takiemu wykształceniu potrafi odpowiedzieć na odwieczne pytanie… jak żyć?

Znany jest z tego, że udziela rad kobietom, głównie żonom, na Twitterze. Chociaż sam życiowej partnerki nie posiada, to poucza jak takowa powinna zachować się, gdy spracowany mąż wraca z pracy.

ZOBACZ TEŻ: Polski duchowny ma pałac za miliony

Zagłosuj

Czy ksiądz ma rację i kobiety prowokują?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze