Ksiądz chciał sprawdzić, "czy Polacy nie zgłupieli". Zrobił sondę i trochę się zdziwił

Magdalena Kulej
07.06.2018  15:09
Ksiądz chciał sprawdzić, "czy Polacy nie zgłupieli". Zrobił sondę i trochę się zdziwił
Ksiądz chciał sprawdzić, "czy Polacy nie zgłupieli". Zrobił sondę i trochę się zdziwił Fot: Wojciech Strozyk/East News

Nie tego oczekiwał od obywateli. 

Ksiądz Janusz Chyła, proboszcz parafii w pomorskich Chojnicach o konserwatywnych poglądach, które odważnie głosi na Twitterze, postanowił przeprowadzić w sieci swoje własne badania dotyczące stanowiska Polaków wobec małżeństw jednopłciowych. Wyniki jego własnej sondy nieco odbiegały od jego oczekiwań.

Jak donosi radiozet.pl, duchowny opublikował na swoim profilu ankietę, w której do wyboru użytkownicy mieli tylko dwie opcje.

W ciągu 24 godzin od jej opublikowania w sondzie wzięło udział ponad 20 tys. osób. Jej wyniki musiały zadziwić duchownego, bo większość użytkowników Twittera (53%) wybrała opcję drugą, opowiadając się za związkami jednopłciowymi. Tym samym ankieta wywołała w sieci sporo zamieszania. Internauci rozpoczęli żwawą dyskusję. Głosy są ewidentnie podzielone.

Duchowny sam odniósł się już do wyników zarządzonego przez siebie głosowania.  

Ks. Janusz Chyła jest aktywny na Twitterze od 6 lat. Systematycznie komentuje bieżące wydarzenia. Głośno było o nim, gdy odniósł się do aborcji jako do okrucieństwa XX wieku czy po jego konflikcie z burmistrzem Chojnic, któremu podczas ubiegłorocznej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek nie pozwolił nieść krzyża, tłumacząc, że ten popiera zabiegi in vitro.

ZOBACZ TAKŻE: Spot "Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz" i problemy środowiska LGBT 

Zagłosuj

Jak odpowiedziałbyś w sondzie ks. Chyły?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze