Ksiądz o homoseksualizmie w Kościele. "Pedał jest mniej widoczny, szczególnie jak się księża piep*** ze sobą"

Magdalena Kulej
26.09.2018  15:05
Ksiądz o homoseksualizmie w Kościele. "Pedał jest mniej widoczny, szczególnie jak się księża piep*** ze sobą"
Ksiądz o homoseksualizmie w Kościele. "Pedał jest mniej widoczny, szczególnie jak się księża piep*** ze sobą" Fot: youtube.com/skassa

Diecezja komentuje.

Warszawski ksiądz Jacek Dunin-Borkowski skomentował na Twitterze kwestię homoseksualizmu w polskim Kościele.

Ksiądz odniósł się do wpisu dziennikarza TVP Cezarego Gmyza, który na swoim koncie polecił artykuł „Problem Kościoła to homoseksualizm, nie pedofilia” i dodał, że „ta plaga jest bezpośrednio związana z obowiązkowym celibatem” – informuje gazeta.pl.

Plaga pedalstwa w Kościele nie jest związana z celibatem. Tylko pedał jest trochę mniej widoczny, szczególnie jak się księża pieprzą ze sobą. No i nie mają dzieci – odpowiedział ksiądz Jacek Dunin-Borkowski.

Jego słowa wywołały oburzenie m.in. Kazimierza Bema, zadeklarowanego geja i pastora mieszkającego w USA. Zarówno on, jak i dziennikarze, zwrócili się do diecezji warszawsko-praskiej o komentarz w sprawie.

W związku z głęboko niestosownymi publikacjami ksiądz Jacek Dunin-Borkowski zostanie wezwany na rozmowę do Kurii Warszawsko-Praskiej - powiedział Jakub Troszyński, rzecznik diecezji. (gazeta.pl)

Jak dodał, ksiądz Jacek Dunin-Borkowski był już wcześniej upominany za kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych.

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze