Ksiądz poświęcił frytki w McDonald's. Kościół tłumaczy, dlaczego to zrobił

Wojciech Kozicki
05.07.2018  14:58
mcdonalds nankło nad notecią ksiądz otwarcie
mcdonalds nankło nad notecią ksiądz otwarcie Fot: Facebook.com

Złe moce nie mają szans z ziemniakami z McDonald's.

Otwarcie restauracji McDonald’s w miejscowości Nakło nad Notecią odbyło się „na bogato”. Było przecięcie wstęgi, pojawili się przedstawiciele lokalnych władz i… ksiądz. Wygłosił przemówienie, przeczytał fragment Pisma Świętego. Proboszcz pokropił wodą święconą także sprzęt, frytki i bułki do burgerów.

Sprawa była szeroko komentowana w internecie. Episkopat postawił zająć oficjalne stanowisko. Biskup dr Adam Bałabuch (przewodniczący Komisji ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów) zwrócił uwagę, że nie było to poświecenie, a jedynie błogosławieństwo. Jego zdaniem istotna w tej sprawie jest przede wszystkim modlitwa za pracowników McDonald’s.

Konsultor Komisji, ks. dr hab. Dominik Ostrowski dodał, że zakłady gastronomiczne mogą być błogosławione. Chroni je to  od „złych rzeczywistości nadprzyrodzonych”.

Jeśli coś się święci, to wyłącza się to z użytku publicznego, a włącza do sakralnego. Gdy ktoś prosi, aby Pan Bóg pobłogosławił miejsce, gdzie ludzie będą przebywać, nawet jadalnie czy kuchnię, ksiądz może to zrobić – powiedział Bałabuch powołując się na „Księgę błogosławieństw”. (oko.press)

McDonald’s w Polsce przesłał do Oko.press oficjalnie oświadczenie. Firma uważa się za markę neutralną światopoglądową.

Oko.press przypomina, że poświęcenie „Maka” to nic wielkiego. W Polsce odbyły się uroczystości poświęcenia np. serwerowni, kota, radiowozu i systemu oczyszczalni ścieków.

ZOBACZ TEŻ: Nigdy nie zamawiaj tej kanapki. Pracownicy McDonald's otrzegają

Zagłosuj

Jaki jest twój ulubiony fast food?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze