Ksiądz raził turystę paralizatorem, bo wszedł na teren kościoła z psem. Zapadł wyrok

Magdalena Barszczak
07.02.2018  10:04
Ksiądz raził turystę paralizatorem na oczach jego dzieci
Ksiądz raził turystę paralizatorem na oczach jego dzieci Fot: East News

Świadkami dziwnego zachowania duchownego były dzieci.

Ksiądz Andrzej A. raził wiernego paralizatorem. Duchownemu nie spodobało się, że turysta przyszedł do świątyni z psem. Właśnie zapadł wyrok w głośnej sprawie.

Latem 2016 roku grupa turystów odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej w okolicach Międzygórza (województwo dolnośląskie). Jak informuje tvn24.pl, wśród nich był mężczyzna z yorkiem na smyczy. Upomniany, że na ogrodzony płotem teren nie można wprowadzać psów, właściciel wziął zwierzę na ręce. To jednak nie spodobało się miejscowemu proboszczowi.

Ksiądz raził wiernego paralizatorem w brzuch. Podczas śledztwa zeznał, że działał w obronie własnej. Jednak prokuratorzy ustalili, że kapłan zareagował bez ostrzeżenia, w ogóle nie rozmawiając z turystą.

Zeznania świadków i zabezpieczone nagranie z kamer monitoringu wskazują, kto był stroną atakującą - przyznał prokurator. (tvn24.pl)

Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej
Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej Fot: Wikimedia.org

Proboszcza oskarżono o „zmuszenie przemocą do określonego zachowania i spowodowania obrażeń ciała poniżej dni siedmiu”. Za ten czyn groziło mu do trzech lat więzienia. We wtorek nastąpił finał procesu.

Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał duchownego na 10 miesięcy ograniczenia wolności. Każdego miesiąca ma wykonywać 30 godzin prac społecznych. Oprócz tego ma zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonemu w wysokości 10 tysięcy złotych. Musi także pokryć koszty sądowe w wysokości 3 tysięcy złotych.

Oskarżony jest osobą duchowną, która ma głosić zasady wiary chrześcijańskiej, ale absolutnie w taki sposób oskarżony się nie zachował. W sposób nadmierny, agresywny zastosował przemoc wobec pokrzywdzonego, a co należy podkreślić, zrobił to na oczach jego dzieci – uzasadniała wyrok sędzia. (tvn24.pl)

Ks. Andrzej A. szybko opuścił salę sądową. Nie chciał komentować decyzji organu sprawiedliwości, rzucił tylko w stronę dziennikarzy: Takie mamy sądy i takie wyroki. Wyrok jest nieprawomocny. 

 

Ksiądz raził wiernego paralizatorem
Ksiądz raził wiernego paralizatorem Fot: Facebook.com/tvn24.pl
Zagłosuj

Uważasz, że ksiądz usłyszał sprawiedliwy wyrok?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze