Skandal seksualny na plebanii. Ksiądz gwałcił 14-latkę

Magdalena Kulej
02.03.2018  11:16
Ksiądz z Wyszek zgwałcił 14-latkę
Ksiądz z Wyszek zgwałcił 14-latkę Fot: facebook.com / Stocknewspaper

Ukryto go w klasztorze.

Ksiądz z małej miejscowości Wyszki na Podlasiu został oskarżony o gwałt na nieletniej. Po dwóch miesiącach w tymczasowym areszcie został przeniesiony do klasztoru.

Jak podaje bielskpodlaski.naszemiasto.pl, 28-letni ks. Marcin Ł. miał w maju i czerwcu 2017 roku gwałcić 14-letnią dziewczynę. O sprawie poinformowali kurię rodzice nastolatki.

Młody duchowny miał trzykrotnie zwabiać ją na plebanię, rozbierać i wykorzystywać seksualnie. Za ten haniebny czyn został już oskarżony. Ksiądz częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. 

Gmina Wyszki
Gmina Wyszki Fot: Google Maps

Wina po dwóch stronach?

Grożą mu co najmniej trzy lata w więzieniu. Przed sądem będzie odpowiadać z wolnej stopy, bo w tymczasowym areszcie spędził 2 miesiące. 

Z powodu „ciężkiej choroby” został odsunięty od funkcji kapłańskich. Decyzją biskupa „zdrowieje” w klasztorze.

Ksiądz Marcin wtedy nagle zniknął, bo podobno był ciężko chory. Ale dziwiło nas, że proboszcz nie modli się o jego zdrowie - powiedziała w rozmowie z se.pl jedna z parafianek. (se.pl)

Choć większość mieszkańców Wyszek jest wstrząśnięta czynem miejscowego duchownego, pojawiają się też głosy, że to dziewczyna ponosi za to winę.

Nie bronię księdza, ale krew nie woda, a taka małolata potrafi być bardzo wyzywająca - powiedział parafianin. (se.pl)

Ksiądz odebrał święcenia latem 2016 roku. Wkrótce został wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach. Uczył też religii w miejscowej szkole podstawowej i gimnazjum.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy można uznać nastolatkę za winną gwałtu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze