Foka Helenka nie żyje. Ktoś roztrzaskał jej głowę [18+]

Wojciech Kozicki
01.06.2018  22:29
Foka Helenka Hel fokarium Bałtyk nie żyje
Foka Helenka Hel fokarium Bałtyk nie żyje Fot: Facebook.com/fokarium/Wojciech Czuchryta/-WWF Polska

Kolejna foka nad Bałtykiem zabita przez człowieka. Zdjęcie zmasakrowanego zwierzęcia trafiło do sieci.

Foka Helenka nie żyje. Na Helu znaleziono jej martwe i zakrwawione ciało. Istnieje podejrzenie, że ktoś zabił młodą fokę uderzeniem w głowę.

Czarna seria trwa. To już trzecia nieżywa foka znaleziona nad Bałtykiem, która mogła paść ofiarą człowieka. O sprawie napisało na Facebooku fokarium w Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry w Helu.

Obrażenia jednoznacznie wskazują, że foka została zabita przez człowieka - miała zdruzgotaną czaszkę. Przypadek został zgłoszony na komisariat policji w Juracie oraz do RDOŚ w Gdańsku. Niestety, sprawcy pozostają nieznani  - poinformowano na Facebooku.

Foka Helenka trafiła do fokarium w marcu jako kilkumiesięczny maluch. Poddano ją rehabilitacji i przyzwyczaiła się do ludzi, chociaż wciąż pozostawała nieufna. W połowie maja została wypuszczona na wolność.

Radiozet.pl przypomina, że 26 maja w gdyńskim Oksywium znaleziono 2 martwe foki. Miały pętle ze sznurów na szyjach, do których ktoś przywiązał cegły.

Jeśli ktoś znajdzie na plaży żywą lub martwą forkę powinien zadzwonić po numer Błękitnego Patrolu (795 536 009) lub do Stacji Morskiej (601 889 940).

ZOBACZ TEŻ: Niedźwiedź polarny umierał z głodu przed kamerą

Zagłosuj

Jaka powinna być kara za zabicie Helenki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze