Kupił mieszkanie z plantacją marihuany w środku. Właściciel sam na siebie doniósł [WIDEO]

Magdalena Kulej
22.05.2018  11:09
Plantacja marihuany
Plantacja marihuany Fot: KMP Zabrze

Policjanci się tego nie spodziewali. 

W jednym z mieszkań w dzielnicy Helenka w Zabrzu zabezpieczono plantację ponad 40 krzewów marihuany. Funkcjonariusze swoim odkryciem byli zaskoczeni, bo do mieszkania wezwał ich sam właściciel lokalu. 

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zabrzu, w połowie maja śledczy otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który kupił mieszkanie podczas licytacji komorniczej. Klucze, które otrzymał nie pasowały, więc poprosił policjantów o obecność podczas rozwiercania zamków.

ZOBACZ TAKŻE: Wpływ marihuany na zdrowie 

Marihuana w mieszkaniu 

Z wniesieniem mebli musiał jednak trochę poczekać, bo w lokalu rozstawiony był wyposażony w specjalny sprzęt oświetleniowy i ogrzewanie namiot z uprawą konopi indyjskich. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, która zabezpieczyła m.in. 41 krzewów konopi.

Zabezpieczyli również gotowy susz marihuany, z którego można było przygotować ponad 2 tys. działek dilerskich tego narkotyku – czytamy w komunikacie. (KMP Zabrze)

Tymczasem, gdy wieść o uprawie ujrzała światło dzienne, jej właściciel postanowił sam zgłosić się na policję. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: Pół tony marihuany „zniknęło” z policyjnego magazynu. Funkcjonariusze oskarżyli myszy

Zagłosuj

Zażywałeś kiedykolwiek narkotyki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze