Kurs przetrwania dla nauczycieli. Fala przemocy w szkołach

Wojciech Kozicki
20.04.2018  14:54
Przemoc i agresja w szkole
Przemoc i agresja w szkole Fot: East News/imageBROKER

Ciało pedagogiczne mocno obrywa. Czas na zmiany.

Nauczyciele we Włoszech zmagają się z rosnącą falą agresji oraz przemocy fizycznej i psychicznej wśród uczniów. Są przez nich gnębieni i bici, padają także ofiarą ich rodziców. Jak podaje infoglitz.com, w Rzymie zorganizowano pierwszy w kraju kurs przetrwania dla ciała pedagogicznego.

Jak informuje thelocal.it, w kwietniu 2018 roku uczniowie Carrara Technical Institute kazali nauczycielowi klękać i zmuszali go do zmiany ocen. 19 kwietnia uczeń z Velletri groził nauczyciele. Miał rozpuścić ją w kwasie. Pogróżki znalazły się w mediach społecznościowych, a do akcji wkroczyła prokuratura. Podobnych przypadków jest jednak znacznie więcej.

ZOBACZ TEŻ: Uprawiała seks z uczniami w nietypowych miejscach

Nauczyciele i agresja uczniów

Pomysłodawcą kursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół (Association of Principals) z regionu Lacjum. Odbędzie się on przy współpracy z opieką społeczną, specjalistami z kliniki Gemelii oraz policją pocztową, która ściga przestępczość w internecie.

Organizatorzy chcą, by nauczyciele nauczyli się reagować na „sytuacje ekstremalne” i wymierzoną w nich agresję ze strony podopiecznych. Dowiedzą się także jakie mogą podjąć kroki dyscyplinarne, gdy zostaną zaatakowani. Zostaną również przygotowani psychologiczni  do właściwego oceniania zachowań uczniów.

ZOBACZ TEŻ: Szkoły wprowadzają kary cielesne

Śmietnik na głowie nauczyciela:

Przeczytaj więcej
Komentarze