Lidl wchodzi na nowy rynek. Teraz będzie budować mieszkania

Magdalena Kulej
25.05.2018  10:26
Lidl
Lidl Fot: Zbyszek Kaczmarek/East News

To odpowiedź na wysokie czynsze i ceny mieszkań w dużych miastach. 

Lidl bierze się za rynek nieruchomości. Choć brzmi to absurdalnie, już wkrótce w bliskim sąsiedztwie lub nad marketami mają powstawać bloki mieszkalne.

Jak podaje niemiecki "Business Insider", projekt jest już w zaawansowanej fazie. Pierwszy kompleks, tj. dwa budynki, ma stanąć we Frankfurcie w Niemczech. Nad marketem w dzielnicy Gallus ma powstać około 110 mieszkań.

A to dopiero początek, bo dyskont planuje już kolejne kompleksy. Następne bloki Lidla staną w Berlinie, Monachium, Düsseldorfie i Hamburgu. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane, zakłada się jednak, że oferowane przez Lidl mieszkania mają kusić potencjalnych lokatorów atrakcyjnymi cenami.

Okazuje się, że na podobny pomysł wpadł też Aldi. Wszystko to ze względu na bardzo wysokie czynsze i ceny mieszkań – zwłaszcza w dużych miastach. Niektóre ze sklepów Aldi w miastach, takich jak Kolonia czy Monachium mają więc być połączone z kompleksami mieszkalnymi.

ZOBACZ TAKŻE: Lidl wprowadza „ciche wieczory”  

Biedronka inwestuje w paczkomaty

Czy Lidl i Aldi zaczną budować domy również w Polsce – jeszcze nie wiadomo. Tymczasem nad Wisłą największy rywal Lidla, Biedronka, również wkracza na nowy rynek.

Przedsiębiorstwo Jeronimo Martins otwiera swoje paczkomaty. Maszyny ma dostarczyć duńska firma SwipBox. Już wkrótce mają stanąć w około 300 sklepach na terenie całego kraju. 

ZOBACZ TAKŻE: Fałszywy SMS od Lidla i Biedronki. Oszuści wyłudzają dane 

Zagłosuj

Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu Lidla w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze