Rewolucja w Lidlu. Koniec ze sprzedażą papierosów

Wojciech Kozicki
04.06.2018  13:00
Lidl oferta papierosy tytoń
Lidl oferta papierosy tytoń Fot: East News/Tomasz Kawka

Zmiany w ofercie, będzie zdrowiej.

Papierosy i wyroby tytoniowe w Lidlu mogą wkrótce być już tylko wspomnieniem. Zostaną wycofane z oferty. Początkowo rewolucja ma dotyczyć jedynie sklepów holenderskich, ale w planach jest zastosowanie takiego rozwiązania w innych krajach. Zmiany wejdą w życie do 2020 roku. O sprawie poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl, który powołuje się na "Lebensmittel Praxis".

Jak na razie w holenderskich sklepach podjęto decyzję o „ukryciu” wyrobów tytoniowych w specjalnych strefach, aby klienci ich nie widzieli. Poinformował o tym minister zdrowia Holandii Martin van Rijn. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 2020 roku. Nie obejmą jednak sklepów specjalistycznych

Sprzedaż papierosów  - trendy i przepisy

Wycofanie papierosów ze sprzedaży to odpowiedź na trend społeczny. Holendrzy palą coraz mniej. Podobny krok zapowiedziały także sieci drogeryjne Trekpleister i Kruidvat. Takie działania chwali przedstawiciel walczącej z uzależnieniami organizacji Verslavingskunde Nederland.

Papierosy elektroniczne - zdrowie. Czy są szkodliwe?

Nie wiadomo co z papierosami elektronicznymi. Być może wkrótce znajdą się na celowniku wielu organizacji, ponieważ nowe badania ujawniły ich prawdziwy wpływ na zdrowie.

ZOBACZ TEŻ: Rząd chce zakazać palenia w samochodzie

Zagłosuj

Czy palisz papierosy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze