Lidl wprowadza udogodnienie dla klientów. Niektórzy czekali na to od dawna

Magdalena Kulej
28.03.2018  14:28
Lidl ciche wieczory
Lidl ciche wieczory Fot: Andrzej Zbraniecki / East News

To kolejny projekt z troski o konsumenta. 

Irlandzki oddział sieci supermarketów Lidl zmienia zasady funkcjonowania swoich sklepów. Od kwietnia wprowadzone zostaną tzw. ciche wieczory. Wszystko to, by ułatwić zakupy osobom cierpiącym na autyzm.

Jak podaje thejournal.ie, od 2 kwietnia we wszystkich 194 sklepach Lidl na terenie Irlandii i Irlandii Północnej osoby dotknięte autyzmem będą mogły zrobić zakupy w znacznie bardziej komfortowych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE: Lidl wprowadza opłaty za parking

Ciche wieczory w Lidlu

Zgodnie z ideą „cichych wieczorów” w każdy wtorek od 18:00 do 20:00 w sklepach nie będzie głośnych reklam, muzyki czy dźwięków skanerów przy kasach. Sklepy ograniczą też emitowanie jaskrawego oświetlenia. Co więcej, chorzy będą mogli zabrać na zakupy psa przewodnika i zostaną obsłużeni bez kolejki. 

Taki pomysł był już wdrażany w części sklepów w ubiegłym roku. Wówczas przeszedł fazę testową. Po pozytywnej reakcji i ciepłym przyjęciu przez klientów Lidl postanowił rozpocząć realizację konceptu na szerszą skalę.

Firma zachęca do współpracy organizacje działające na rzecz osób z autyzmem i prosi o sugerowanie dodatkowych ułatwień, które przedstawiciele sklepów mogliby wziąć pod uwagę, planując kolejne udogodnienia dla swoich klientów.

Zagłosuj

Czy "ciche wieczory" powinny zostać wprowadzone w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze