Lidl wycofuje ze sprzedaży niebezpieczny przedmiot. Może wybuchnąć w ręce

Magdalena Kulej
29.03.2018  09:48
Lidl
Lidl Fot: Wojciech Strozyk / East News

Klienci dostaną zwrot pieniędzy bez paragonu.

Na stronie internetowej sieci dyskontów Lidl pojawił się komunikat o wycofaniu ze sprzedaży niebezpiecznej golarki. Sklepy apelują do klientów o zwrot wadliwego produktu. Jego dalsze użytkowanie może wiązać się nawet z pożarem.

Jak podaje portalspozywczy.pl, informacja dotyczy maszynki do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1 o numerze 290952. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę Targa GmbH, która swoje produkty sprzedaje w sklepie Lidl pod własną marką Silvercrest.

Z uwagi na błąd produkcyjny, w przypadku pojedynczych urządzeń nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich – brzmi fragment komunikatu. (lidl.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Znana wódka wycofana ze sklepów. Producent prosi, by jej nie pić

Produkt był sprzedawany w sklepach Lidl w całej Polsce od 14 grudnia 2017 roku. Klienci, którzy go nabyli, mogą zwrócić maszynkę w dowolnym punkcie bez konieczności okazania paragonu. Sklep zwróci im należność.

Sieć zaznacza, że niebezpieczeństwo związane z użytkowaniem przedmiotu dotyczy wyłącznie konkretnej maszynki. Pozostałe artykuły marki Silvercrest i inne produkty firmy TARGA GmbH nie stwarzają zagrożenia i nie są objęte wycofaniem.  

Maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową marki Silvercrest.
Maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową marki Silvercrest. Fot: facebook.com / @TestujemyProduktyPL
Zagłosuj

Zdarzyło ci się zakupić wadliwy produkt?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze