Pirat na… chodniku. Mknął samochodem między pieszymi, bo był korek [WIDEO]

Magdalena Kulej
19.04.2018  11:22
Samochód pędził chodnikiem
Samochód pędził chodnikiem Fot: youtube.com/ayla b

Policja poszukuje bezmyślnego kierowcy bmw.

Nietypowa sytuacja na ulicach Łodzi. W poniedziałek w godzinach szczytu pewien niecierpliwy kierowca postanowił ominąć korki, wjeżdżając na chodnik.

Jak podaje lodz.wyborcza.pl, przy al. Mickiewicza kierujący białym BMW wjechał na chodnik połączony ze ścieżką rowerową i pomiędzy pieszymi i rowerzystami mknął przed siebie. Jego chodnikowe popisy zarejestrowała kamera z jednego ze stojących w korku samochodów.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana prawa o ruchu drogowym - korytarz życia

Nagranie zamieszczono w sieci. W ciągu 2 dni widziało je 20 tysięcy osób. Internauci nie pozostawili na bezmyślnym kierowcy suchej nitki.

Czy zamiast pytań o długość drążka zmiany biegów WORDy mogły by wprowadzić chociaż podstawowe badania na poczytalność ? – pyta Marcin. (youtube.com / ayla b)

Bandyta, któremu się powinno zabrać prawko – dodaje inny internauta. (wykop.pl / ayla)

Dla takich kretynów jedyną słuszną karą jest dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Żadne 3 miesiące czy pół roku nie załatwi sprawy. A za załamanie zakazu od razu do pierdla na kilka miesięcy, żeby delikwent nabrał ogłady. Oczywiście u nas tacy ludzie czują się bezkarni, a efekty widać na filmie... – komentuje kolejny. (wykop.pl / ayla)

Na szczęście zachowanie kierowcy nie doprowadziło do wypadku. Mimo to po publikacji nagrania policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania pirata.

Staramy się zidentyfikować pojazd oraz samego kierującego. Policjanci zabezpieczyli w tym celu m.in. nagrania z okolicznego monitoringu – tłumaczyła aspirant Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego. (lodz.wyborcza.pl)

Za nieodpowiedzialna jazdę kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zapewniają, że w tym przypadku nie ma mowy o mandacie. Grozi mu nie tylko zatrzymanie uprawnień, ale też sprawa w sądzie.

ZOBACZ TAKŻE: Wjechał w kobietę na pasach. Nie zdążył zahamować

Zobacz, jak kierowca bmw mknie chodnikiem (od 1:20):

Zagłosuj

Jaka kara dla bezmyślnego kierowcy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze