LOT będzie konkurował z PKP? Ruszają 20-minutowe rejsy w super cenie

Magdalena Kulej
13.06.2018  10:23
Lot Chopin
Lot Chopin Fot: Foto Olimpik/East News

To mają być podróże bez opóźnień, bez korków.

LOT rozpoczął we wtorek sprzedaż biletów na nową i zaskakującą trasę. Od 3 września dostępne będą regularne loty pomiędzy lotniskiem Chopina w Warszawie a Lublinem. To odpowiedź na remonty dróg i trasy kolejowej między tymi miastami, które skutecznie utrudniają podróżnym dotarcie do celu.

LOT Warszawa - Lublin 

Warszawę i Lublin dzielą zaledwie 194 kilometry. Będzie to zatem najkrótszy rejs oferowany przez LOT. Jak donosi  Gazeta.pl, planowo ma trwać zaledwie 45 minut, z czego sam lot będzie trwał ok. 20 minut.

Dla tych, którzy często przemierzają tę trasę, to rewelacyjne udogodnienie. Rejsy będą odbywać się aż 5 razy w tygodniu przez cały rok: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot typu Bombardier Q400 będzie startował z Warszawy o godz. 13.40, a lądował w Lublinie o 14.25. Z Lublina wyleci o godz. 15.10 i wyląduje na Lotnisku Chopina o 16.00.

Loty zostały zaplanowane tak, by umożliwić pasażerom dogodne przesiadki na połączenia średnio- i dalekodystansowe, np. do Ameryki Północnej. Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe tanie linie lotnicze w Polsce 

LOT połączenia krajowe 

Trasa Warszawa-Lublin będzie 10 krajową trasą obsługiwaną przez LOT i 99 w ogóle. Do tej pory w podróż po Polsce rodzimymi liniami lotniczymi mogliśmy się udać z Warszawy do Gdańska, Rzeszowa, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska.

Zagłosuj

Jak często podróżujesz samolotem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze