Gimnazjaliści zdewastowali szkolną toaletę. Demolką pochwalili się w sieci [WIDEO]

Magdalena Kulej
10.04.2018  12:02
Lublin, demolka w toalecie
Lublin, demolka w toalecie Fot: youtube.com/yhj567j457j457

Oburzeni internauci przeprowadzili własne śledztwo. 

Do sieci trafiło nagranie, na którym młodzież dewastuje szkolną toaletę. Film z jednej z lubelskich szkół szybko zyskał popularność, a jego autorom może przysporzyć kłopotów.

Na nagraniu (zamieszczonym po raz pierwszy w serwisie wykop.pl) widać nastolatków, którzy z zapałem kopią drzwi do toalety, wyrywają i łamią deski klozetowe, demolują ściany i kaloryfery. Gdy o szkolnej demolce zaczęło się robić głośno, nagranie zostało usunięte. Jednak czyny nastolatków zbulwersowały internautów do tego stopnia, że z pomocą mediów postanowili dotrzeć do wandali.

Jak ustalili Wykopowicze i dziennikarze portalu lublin112.pl, do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Smyczkowej. Dyrekcja placówki poinformowała jednak, że sprawa jest jej dobrze znana. Niszczyciele okazali się być uczniami ostatniej klasy gimnazjum i zostali ukarani jeszcze w zeszłym roku.

Zobacz także: Tak wygląda apartament po wizycie warszawiaków. "A twardo sprzątali przed wyjazdem"

Kara za demolkę szkolnej toalety 

Okazuje się, że upublicznione nagranie to kompilacja wielu odrębnych zdarzeń, do których dochodziło w różnych odstępach czasu. Szkoła na bieżąco zajmowała się sprawą, dotarła do sprawców, a ich rodziców obciążyła kosztami. „Kara”, jaką ponieśli wandale, okazała się być pogadanką na temat zachowania i obniżeniem ocen ze sprawowania.

Tutaj sprawa się jednak nie kończy, bo wandale najwyraźniej niczego się nie nauczyli. Po roku od zdarzenia postanowili o sobie przypomnieć i z dumą opublikować nagranie jeszcze raz.

Władzie szkoły uznały, że nie pozwolą zapomnieć o sprawie zniszczenia mienia. Zgłoszono ją więc do organów ścigania. Gimnazjaliści mogą stanąć przed sądem dla nieletnich i otrzymać dozór kuratora.

Zobacz także: Ogień, demolka i spustoszenie. Dziki tłum napadł z koparką na Lidla

Zobacz bulwersujące zachowanie gimnazjalistów z Lublina:

Zagłosuj

Czy gimnazjaliści powinni ponieść konsekwencje swoich czynów?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze