Napad na Żabkę. 23-latka wystraszyła policjanta atrapą broni

Magdalena Kulej
09.04.2018  11:53
Napad na Żabkę, Lublin.
Napad na Żabkę, Lublin. Fot: Lubelska Policja

Funkcjonariusz CBŚP przeczekał groźne chwile za skrzynką piwa. 

Zamaskowana kobieta z atrapą broni napadła na Żabkę w Lublinie. Jak donosi TVN24.pl, 23-latka zażądała od kasjerki pieniędzy. Nie wiedziała jednak, że jedyny klient, który przebywał w tym czasie w głębi sklepu, był policjantem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do zdarzenia doszło 19 marca przed godziną 23 przy ul. Zana. Zamaskowana napastniczka skierowała w stronę kasjerki przedmiot przypominający broń palną, żądając pieniędzy z kasy.

Napad się nie udał, bo ekspedientka zagadała kobietę, a w końcu spłoszył ją nowo przybyły klient. Jak ustaliła policja, 23-latka wraz z koleżanką próbowała później dokonać napadu również w innym sklepie. Wkrótce została zatrzymana.

Policjant w ukryciu 

Tymczasem, 3 tygodnie po rozboju w lubelskiej Żabce, jeden z mundurowych udostępnił telewizji TVN szokujące nagranie z monitoringu. Okazuje się, że podczas napadu w sklepie przebywał policjant po służbie.

Jednak funkcjonariusz, który na co dzień zatrzymuje najbardziej niebezpiecznych przestępców, bał się trochę – skomentowała pracownica sklepu.

Funkcjonariusz CBŚP tak się przestraszył, że schował się za kartonami z chipsami i skrzynkami z piwem. To mnie strasznie ruszyło, całe CBŚP ma traumę – napisał funkcjonariusz, który udostępnił nagranie.

Zagłosuj

Jak zachowałbyś się podczas napadu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze