"Łzy w oczach i ciarki na całym ciele". Zobacz, co te dziewczyny zrobiły z utworem Podsiadły!

Magdalena Barszczak
27.02.2018  11:34
Ludowa interpretacja hitu "Nieznajomy" podbija sieć
Ludowa interpretacja hitu "Nieznajomy" podbija sieć Fot: Youtube.com/PublicImage

Folkowa wersja hitu "Nieznajomy" zelektryzowała internautów.

Ci, którzy sądzą, że muzyka ludowa to obciach, powinni posłuchać coveru "Nieznajomego" Dawida Podsiadły. Internet podbija folkowa interpretacja tej piosenki autorstwa zespołu Tulia

Grupę tworzą Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Dziewczyny już w 2017 roku zachwyciły internautów przeróbką utworu "Enjoy the silence" Depeche Mode. Tym razem wzięły na warsztat numer polskiego wokalisty. Artystki opublikowały klip na Facebooku swojego zespołu.

Jesteśmy dumne i nieco stremowane. Prosimy, poświęćcie nam 4 i pół minuty waszego cennego czasu. Poczujcie to, co my, kiedy nagrywałyśmy ten utwór. Poczujcie magię, wzruszenie, piękno z odrobiną melancholii. Liczymy na Wasze ciepłe słowa. Przesyłamy Wam całą miłość i wiarę, jaką mamy i dziękujemy, że jesteście z nami - napisały członkinie Tulii. 

Sądząc po komentarzach pod filmem, trema była przesadzona. Internauci po prostu oszaleli na punkcie ludowego wykonania piosenki. Teledysk w zaledwie trzy dni zyskał 385 tys. wyświetleń, 9,3 tys. polubień i ponad 5 tys. udostępnień. Komentarze mówią same za siebie. Gratulacje przyszły nawet z Indii.

Pozdrowienia z Indii. To Polska, prawda? Ojczyzna Geralta - skomentował Parichay. (Facebook.com/Tulia)

Fascynujące. Coś, co wymiata. Gratulacje, wielkie brawa, drogie panie - napisała Małgorzata. (Facebook.com/Tulia)

Piękne głosy, piękna aranżacja, piękne dziewczyny, piękne krajobrazy, po prostu samo piękno. I do tego nasze, polskie - zachwycała się Ewa. (Facebook.com/Tulia)

Coś pięknego. Łzy w oczach i ciarki na całym ciele. Potężny kawałek - dodała PSychodelaaa. (Youtube.com/PublicImage)

Nieznajomy w wykonaniu Tulii to nie tylko hipnotyzujące dźwięki, ale i piękny teledysk nagrany w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Wideo powstało w ubiegłym roku przed Wigilią. 

Nasze ludowe stroje na tle zaśnieżonych pól wyglądają pięknie, a w klipie czuć przedziwną atmosferę tajemnicy z oryginalnej wersji utworu Dawida. Bardzo chcemy, by nasza muzyka ładnie "wyglądała" w obrazie. Chyba nam się to udało. Mamy nadzieję - mówiły wokalistki grupy Tulia serwisowi muzyka.interia.pl.

Co ciekawe, cover skomentował już twórca hitu. Dawid Podsiadło nie mógł się nachwalić wykonania.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło Fot: Facebook.com/podsiadlo.dawid

"Nieznajomy" Dawida Podsiadły w wykonaniu zespołu Tulia:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Podoba ci się "Nieznajomy" Dawida Podsiadły w wykonaniu dziewczyn z zespołu Tulia?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze