Macademian Girl była prześladowana z powodu koloru skóry. "On dziś jest politykiem"

Magdalena Barszczak
07.02.2018  13:30
Macademian Girl w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedziała o rasizmie w szkole
Macademian Girl w studiu Dzień Dobry TVN. Opowiedziała o rasizmie w szkole Fot: Instagram.com/macademiangirl

Blogerka modowa w szkole padła ofiarą rasizmu.

Tamara Gonzales Perea, czyli Macademian Girl zawdzięcza egzotyczną urodę mieszance genów matki z Polski i ojca pochodzącego z Panamy. Niestety blogerka modowa doświadczyła wiele przykrości ze strony kolegów z klasy z powodu swojej inności. O bolesnych przeżyciach opowiedziała na antenie "Dzień Dobry TVN".

Eskalacja problemu nastąpiła w czwartej klasie. Inni uczniowie przestali zauważać Tamarę. Była jedyną osobą niezapraszaną na klasowe imprezy. Z czasem było coraz gorzej. Pojawiły się wyzwiska i przemoc fizyczna

Bywały takie dni, że cała klasa czeka na mnie pod szkołą po zajęciach po to tylko, żeby mnie zaatakować, przewrócić, kopnąć - wspominała trudne chwile Macademian Girl.

Nastoletnia Tamara długo nie przyznawała się nikomu do tego, że jest prześladowana. Dopiero po ponad roku opowiedziała o wszystkim matce. Ta zaalarmowała dyrekcję szkoły. Początkowo chciano sprawę zamieść pod dywan, ale nie udało się. Ostatecznie przeprosiła i kadra placówki i najwięksi prześladowcy Tamary.

Jeden z nich, chłopak, który wykazywał się największą agresją, przepraszał z kpiącym uśmiechem na ustach. Widać było, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, jest działaczem skrajnie prawicowej partii - podsumowała Perea.

Domyślacie się, który polityk dręczył Macademian Girl w młodości?

Macedmian Girl chętnie dzieli się z fanami zdjęciami na Instagramie:

Przeczytaj więcej
Komentarze