Magda Gessler zadarła z prawem? To może być koniec „Kuchennych rewolucji”

Magdalena Kulej
19.03.2018  11:32
Magda Gessler z komunistycznym symbolem
Magda Gessler z komunistycznym symbolem Fot: instagram.com / magdagessler_official

Restauratorce grożą 2 lata więzienia.

Program „Kuchenne rewolucje” słynie z kontrowersji. Jego prowadząca – z kreatywnych stylizacji. Przez jedną z nich Magda Gessler może mieć poważne problemy.

Kreacją, którą zaprezentowała w ostatnim odcinku, wywołała niemały skandal. Jak podaje se.pl, w restauracji "Sielsko Anielsko" w Sieradzu wystąpiła w kurtce z komunistycznymi symbolami. Jej stylizacja z nadrukowanym sierpem i młotem na plecach, symbolem Związku Radzieckiego, błyskawicznie wywołała oburzenie widzów.

Powinna Pani przeprosić jak najszybciej i potępić ustrój komunistyczny za włożenie tego ubrania z symbolem komunistycznym – napisał jeden z Michał. (facebook.com / magdagessler.official)

Nie byłam za żadnym systemem totalitarnym, walczyłam przeciwko niemu od 14 roku życia, rozwieszając plakaty antyrządowe. Kurtka jest karykaturą tego znaku, to i tak był przypadek, bo tempo nie pozwala mi obserwować moich pleców, symbol był przekreślony – odpowiedziała Gessler. (facebook.com / magdagessler.official)

Wpadkę Gessler zauważył m.in. były ksiądz znany ze swoich skrajnie prawicowych poglądów, Jacek Międlar

ZOBACZ TEŻ: „Zaraz jej przypier**lę”. Powiedziała Gessler kilka słów za dużo. Teraz wyjaśnia, jak było naprawdę

Restauratorka skomentowała też swoją wpadkę w rozmowie z portalem „Lelum”. Powtórzyła raz jeszcze, że nie zauważyła olbrzymiego symbolu na swoich plecach przez zaangażowanie i szybkie tempo pracy.

Jestem przedstawicielką świata kulinarnego, więc proszę mnie nie prowokować pytaniami na tematy polityczne i kurtki, którą założyłam podczas odcinka. Zaangażowanie w jego produkcję i tempo pracy nie pozwoliło mi nawet dojrzeć tego znaku – powiedziała. (lelum.pl)

Mimo to sprawa może ją sporo kosztować. Wielu przypisuje Gessler szerzenie faszyzmu, co jest w Polsce surowo karane. Zgodnie z konstytucją, kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli więc restauratorka trafiłaby za kratki, jej program zniknąłby z anteny.  

Zagłosuj

Czy "Kuchenne rewolucje" powinny zniknąć z anteny?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze