Wypadek. Weszła pod tramwaj, miała słuchawki na uszach [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
12.07.2018  08:07
tramwaj wypadek słuchawki pieszy
tramwaj wypadek słuchawki pieszy Fot: Liveleak.com

Makabryczny film z wypadku ku przestrodze.

Wideo z wypadku. Chodzenie po mieście w słuchawkach może się źle skończyć. Potwierdzili to chociażby amerykańscy naukowcy z University of Maryland pod kierownictwem prof. Richarda Lichensteina. Okazało się, że 70 procent wypadków, w których brali udział piesi noszący słuchawki lub używający urządzeń elektronicznych, kończy się śmiercią. 

Jak podaje tvp.pl, w 2017 roku w wypadkach w Polsce zginęło prawie 900 pieszych. Na samych przejściach dla pieszych było 205 ofiar. Policja apeluje, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię i nie używać wówczas urządzeń takich jak telefony i tablety. Przeprowadzono także akcję informacyjno-edukacyjną „Patrz i słuchaj”.

Piesi jak zombie

W 2018 roku Tramwaje Warszawskie ruszyły z X edycją kampanii „Odłóż smartfon i żyj”, by zwrócić uwagę na wypadki spowodowane używaniem urządzeń mobilnych w ruchu drogowym. Przedstawiono pieszych jako „smartfonowe zombie”

W serwisie liveleak.com opublikowanie nagranie wideo z Rosji. Dziewczyna z Moskwy przechodziła przez przejście i tory tramwajowe ze słuchawkami na uszach. Nie usłyszała nadjeżdżającego tramwaju. Została przez niego uderzona i przeleciała jak kukła kilka metrów. Upadła na torowisko, a tramwaj ją przejechał. Wideo zostało zarejestrowane 7 lipca 2018 roku. Nie wiadomo, czy Rosjanka przeżyła.

ZOBACZ TEŻ: Pijany motorniczy zabił człowieka w Polsce

Zagłosuj

Czy przechodzisz przez przejścia w słuchawkach lub z telefonem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze