Juror "Tańca z gwiazdami" szokuje. "Nie jestem patriotą. Bzdurne idee"

Wojciech Kozicki
23.10.2018  15:13
Michał Malitowski - kontrowersyjna wypowiedź
Michał Malitowski - kontrowersyjna wypowiedź Fot: Facebook.com

Michał Malitowski jest znany z takich programów jak „Taniec z gwiazdami” i „World of dance”. Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się okazją do kontrowersyjnego wyznania. Tancerz i juror twierdzi, że obcy mu jest patriotyzm, a związane z tym idee to „bzdury".

Jak podaje Pudelek.pl, gwiazda tańca pokazała brak przywiązania do Polski. Michał Malitowski oświadczył, że nie jest patriotą. Nie akceptuje pewnych zjawisk tylko dlatego, że jest Polakiem. Kocha jednak polską kulturę, Polskę i Polaków.

Bardziej czuję się obywatelem świata. To mi daje poczucie, że w sposób obiektywny patrzę na różne rzeczy. Tak samo jest w Anglii. Jeśli coś jest bzdetem, to jest bzdetem. Jest jednak historia, którą szanuję i cenię. Nie będę bronił na siłę bzdurnych idei tylko dlatego, że jestem stąd. Zawsze byłem bardziej szanowany za granicą niż w Polsce. Podróżowanie na to wpłynęło – powiedział juror z programu „Taniec z gwiazdami”. (youtube.com/Plejada).

Jego wypowiedź spotkała się z ostrą krytyką internautów. Pojawiły się jednak także głosy poparcia dla takiej postawy.

Wolę takich ludzi, niż obnoszących się ze swoim patriotyzmem – uważa Alicja. (Facebook.com/PUDELEK)

On nie rozumie znaczenia słowa „patriota” – uważa Jolanta. (Facebook.com/PUDELEK)

To co tu jeszcze robisz? – pyta Aneta. (Facebook.com/PUDELEK)

Jak można przeczytać na stronie malitowski.pl, wspomniany tancerz zaczął przygodę z parkietem w wieku 8 lat. Jego sukcesy to zdobycie takich tytułów jak m.in. Mistrz Świata Professional Latin 2008, 2009, Mistrz Europy Professional Latin 2007–2011, Mistrz International Professional Open 2005–2011, 2013-2014, Zdobywca Nagrody “Carl Alan Award for Best Performance” 2010 i Zwycięzca Pucharu Świata, Shenzhen (Chiny 2012).

ZOBACZ TEŻ: Nastolatka i taniec na Instagramie. Trafiła za to do więzienia

Michał Malitowski i patriotyzm:

Przeczytaj więcej
Komentarze