Modelka robiła brzuszki na siłowni. Skończyło się paraliżem

Wojciech Kozicki
22.02.2018  13:31
Seksowna modelka ćwiczy brzuszki
Seksowna modelka ćwiczy brzuszki Fot: Instagram.com/marcellemancuso

Przeszła zadziwiającą rehabilitację.

Sport to zdrowie. Nie może tego jednak powiedzieć modelka fitness Marcelle Mancuso z São José do Rio Preto. Jak podaje independent.co.uk, 23-letnia Brazylijka trenowała na sprzęcie w siłowni i doszło do wypadku.

W styczniu 2016 roku Manusco robiła odwrócone brzuszki. Była skierowana głową w dół. Z powodu awarii sprzętu nie była zabezpieczona paskiem. Nie pomagał jej również trener osobisty. Nagle kobieta spadła, uderzyła głową i karkiem w podłogę. Straciła władzę nad ciałem.

Lekarze stwierdzili, że Brazylijka złamała piąty kręg. Inne również zostały uszkodzone, a trzeci uległ zmiażdżeniu. Powstał w ten sposób ucisk na rdzeń kręgowy.

Powrót do zdrowia

Zdiagnozowano tetraplegię. Jest to paraliż czterokończynowy. Kobiecie przeszczepiono kość do kręgosłupa i wszczepiono do niego metalową płytkę. Nadal była jednak sparaliżowana.

Lekarze powiedzieli, że mogę już nigdy samodzielnie nie chodzić – powiedziała modelka. (independent.co.uk)

Mancuso nie poddała się i rozpoczęła rehabilitację, która przyniosła efekty już po 3 dniach. Wówczas poszkodowana poruszała już palcami u nóg i rąk. Po miesiącu dała radę chodzić po schodach. Po prawie pół roku ustąpiły migreny i zawroty głowy podczas poruszania się. Była możliwa nauka chodzenia.

W 2018 roku Mancuso jest w dobrej formie. Znów robi brzuszki na ławce w siłowni. Mówi że docenia najprostsze rzeczy w życiu, takie jak np. samodzielne mycie zębów.

sparaliżowana modelka 3
sparaliżowana modelka 3 Fot: Twitter.com/AustynZOGS

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? DOŁĄCZ DO FANÓW PLANETY NA FACEBOOKU!

Modelka wróciła do formy i publikuje seksowne fotki:

Przeczytaj więcej
Komentarze