Firma odzieżowa podpadła fanom. Nie chcą oglądać homoseksualistów w reklamie

Magdalena Kulej
06.03.2018  12:58
Suitsupply
Suitsupply Fot: youtube.com / Suitsupply

Sklep stracił na Instagramie kilkanaście tysięcy obserwatorów.

Holenderska firma Suitsupply podzieliła się najnowszą kampanią promującą kolekcję wiosenno-letnią. Jej hasło brzmi „Find your perfect fit”, czym jasno odnosi się zarówno do poszukiwania swojego stylu, jak i partnera.

Jak podaje bbc.com, koncept nie wszystkim się spodobał. Homoseksualni bohaterowie kampanii okazujący sobie uczucia najwyraźniej mieli znaczący wpływ na nagły spadek liczby obserwatorów firmy w sieci.

W serwisie Instagram przestało ich śledzić ponad 12 tys. osób. Również na Facebooku firmę zalała fala negatywnych komentarzy.

Posunęliście się za daleko. Nie będę już u was kupować. A nie pomyśleliście, że tak tylko wzmacniacie przekonanie, że facet, który dobrze się ubiera, musi być gejem? – napisał pod jednym ze zdjęć Piotr. (facebook.com / @suitsupply)

Już dawno miałem wrażenie, że Suitsupply straciło jaja. (…) Chyba czas się pożegnać – skomentował Wojciech. (facebook.com / @suitsupply)

SuitSupply
SuitSupply Fot: youtube.com / Suitsupply

Fokke de Jong, prezes Suitsupply, przyznał, że tak krytyczne reakcje nie są dla niego zaskoczeniem. Mimo sporej ilości nieprzychylnych komentarzy zauważa, że kontrowersyjna kampania spotkała się też z pozytywnym odzewem i przyciągnęła uwagę społeczności LGBT.

To możliwy powód, dla którego firma szybko nadrobiła utratę fanów. Jak podał portal marketingprzykawie.pl, powołując się na dane serwisu Social Blade, ostatecznie marka Suitsupply wyszła na plus. 18 lutego, jeszcze przed rozpoczęciem kampanii, firma miała na Instagramie 368,2 tysięcy obserwatorów. Po jej rozpoczęciu liczba ta spadła do 356,6 tysięcy, ale już na początku marca wynosiła 396 tysięcy.

Zobacz kampanię reklamową marki Suitsupply:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy uważasz kampanię reklamową za niesmaczną?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze