Martwe foki to zemsta rybaków? „Będziemy je tępić na własną rękę!”

Magdalena Kulej
05.06.2018  11:01
Martwe foki to zemsta rybaków? „Będziemy je tępić na własną rękę!”
Martwe foki to zemsta rybaków? „Będziemy je tępić na własną rękę!” Fot: Robin Chittenden/East News

Winni czarnej serii nieoficjalnie sami się przyznali. 

Cztery zabite foki znalezione na polskim wybrzeżu w ciągu zaledwie 2 tygodni to najprawdopodobniej zemsta rybaków. Zwierzęta nauczyły się traktować rybackie sieci jak stołówkę i sprytnie wyżerają cenne łososie z sieci, a to dla rybaka oznacza spore straty. O sprawie informuje Wirtualna Polska.

U nas foka jest chroniona, bo rządzą ekoświry. Będziemy tępić te łajzy na własną rękę. Dowodów nie będzie – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z rybaków specjalizujący się w połowach łososi na Zatoce Gdańskiej. (wp.pl)

Czarna seria martwych fok rozpoczęła się po tym, jak posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk domagała się odstrzału tych „szkodników”. Teraz rybacy przyznają nieoficjalnie, że zabite w ostatnim czasie foki to zemsta za wyjadanie z sieci dzikich i wyjątkowo cennych łososi bałtyckich.

Znowu TVN pokazuje martwe foczki. Jak im dam! To nie foki powinny tu rządzić, tylko rybacy. Nie trzeba wielkiego śledztwa prokuratury. Ktoś z rybaków nie powstrzymał ręki. Nie dziwię się. Przez głupie pomysły z rozmnażaniem fok, my rybacy, idziemy z torbami – mówi  Andrzej Dettleff, szyper kutra rybackiego z Jastarni. (wp.pl)

Zabite foki 

Pierwsze dwie martwe foki znaleziono pod koniec maja na plaży w Gdyni. Obie z przywiązaną do głowy cegłą.

Później z rozbitą głową znaleziono podopieczną helskiego fokarium, fokę Helenkę. Niedługo potem, 3 czerwca odkryto ciało czwartego drapieżnika. Foka z rozciętym brzuchem leżała na Rybitwiej Mieliźnie w Zatoce Puckiej.

Zagłosuj

Czy rybacy mają rację?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze