Nawet 100 osób rocznie umiera przez... masturbację. Zatrważające dane

Magdalena Barszczak
08.02.2018  12:53
Masturbacja zabija w Niemczech. Lekarz alarmuje
Masturbacja zabija w Niemczech. Lekarz alarmuje Fot: East News

Statystyki są szokujące.

Co roku z powodu ryzykownych praktyk masturbacyjnych w Niemczech umiera od 80 do 100 osób. Brandenburski lekarz medycyny sądowej Harald Voss alarmuje, że większość ofiar to mężczyźni – informuje „Der Spiegel”. Kobiety są ostrożniejsze.

Jak twierdzi ekspert z 30-letnim stażem, najczęstszym powodem takich zgonów jest asfiksja autoerotyczna. Polega ona na odczuwaniu zaspokojenia seksualnego na skutek podduszania. Denaci są znajdowani z torbami na głowach. Ryzyko jest często niedoceniane. 

W wyniku asfiksji autoerotycznej zmarła legenda kina kung-fu David Carradine. Spekuluje się, że w ten sposób podczas mógł zginąć również lider INXS Michael Hutchence.

Stracić przytomność można szybciej, niż ludzie myślą. Jeśli obie tętnice szyjne są ściśnięte, zajmuje to maksymalnie 30 sekund - ostrzega Voss.

Uważa się, że brak tlenu powoduje euforię i w połączeniu z orgazmem może stworzyć niesamowitą mieszankę – dodaje.

masturbacja

Obnażone genitalia, zdjęcia porno, lustro, kajdany czy torby foliowe naciągnięte na głowę – to wszystko świadczy o tym, że śmierć może mieć związek z onanizmem.

Inną formą zaspokajania, równie niebezpieczną, jest porażenie prądem. Nie zawsze można dokładnie orzec, jak doszło do zgonu, ze względu na zacieranie śladów przez bliskich.

Jak informuje niemiecki dziennnik, jedna z matek znalazła syna ze światełkami choinkowymi przyczepionymi do klatki piersiowej. Prawdopodobnie zmarły próbował pobudzić się w ten sposób. Zawstydzona kobieta usunęła je przed przybyciem karetki. 

Lekarze odnotowali też zgony, do których doszło z użyciem... odkurzacza. W 1978 roku powstała nawet praca o tytule "Urazy penisa podczas masturbacji za pomocą odkurzaczy" autorstwa urologa Michaela Alschibaja Theimura.

Zagłosuj

Czym jest dla ciebie masturbacja?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze