Coś dla łasuchów w McDonald’s. Powiększyli kultową kanapkę

Wojciech Kozicki
08.02.2018  13:34
Big Mac Grand McDonald's
Big Mac Grand McDonald's Fot: Facebook.com/ArXlan MaliCk

Urodzinowy burger na bogato.

Jeśli ktoś uwielbia Big Maca, ale się nim nie najada, zapewne ucieszy go nowa oferta McDonald’s. Z okazji 50. urodzin słynnej kanapki do sprzedaży trafiła jej powiększona wersja.

Jak podaje radiozet.pl , ogromny Grand Big Mac dostępny jest od 7 lutego w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Składniki pozostały bez zmian. Wciąż można zatopić zęby w wołowinie, serze, sałacie, piklach i cebuli. Zwiększył się jedynie rozmiar posiłku. Promocja potrwa do 20 marca.

Tradycyjna wersja kanapki to 508 kcal. Jej większy „brat” to 741 kcal. Za ogromną porcję trzeba zapłacić 3,99 funta (18 złotych). Jeśli jednak kogoś taka ilość jedzenie przerasta, może kupić wersję pomniejszoną. Mac Jr. to jedynie 400 kcal.

Nasza kanapka ma już 50 lat, więc w menu pojawiło się coś nowego - poinformował McDonald's na swoim Twitterze.

Ostrzeżenie przed kanapką

Jak podaje dailymail.co.uk, Big Mac został stworzony w Pensylwanii w 1967. Jego autorem jest amerykański franczyzobiorca Jim Delligatti. Początkowo miał nazywać się „Arystokrata”. W 1974 roku trafił do Wielkiej Brytanii.

Wiemy, że wielu naszych klientów pamięta słynną kanapkę z 1974 roku i od tamtej pory kochają naszego ikonicznego burgera – powiedział szef marketingu brytyjskiego McDonald’s Steven Howells (dailymail.co.uk).

W 2017 roku pracownicy sieci ostrzegli, której kanapki lepiej nigdy nie zamawiać w McDonald's. Ich zdaniem jest właściwie zawsze nieświeża. Okazuje się jednak, że jest sposób, by otrzymać ją we właściwej wersji.

Humor poprawiony. Big Mac Grand w porównaniu ze zwykłym cheeseburgerem - napisał Rhys Morgan na swoim Twitterze.

bic mac
Zagłosuj

Czy jadasz w McDonald's?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze