Nadciąga potężny huragan Willa. Może osiągnąć najwyższą kategorię!

Wojciech Kozicki
22.10.2018  12:20
Meksyk - huragany i niebezpieczne zjawiska mogą spustoszyć kraj
Meksyk - huragany i niebezpieczne zjawiska mogą spustoszyć kraj Fot: Twitter.com/Marc Johnson

Huragan Willa uderzy w zachodnie wybrzeże Meksyku we wtorek. Żywioł przybiera na sile. Jak podaje cbsnews.com, obecnie zaliczany jest do kategorii 4 w skali Saffira Simpsona, a wiatr osiąga prędkość 185 kilometrów na godzinę. Może jednak wzrosnąć do nawet 250 kilometrów na godzinę i stać się huraganem piątej kategorii.

Huragan Willa to nie jedyne zagrożenie. Mieszkańcy Meksyku (głównie regionów Jalisco, Nayarit i Sinaloa) mogą spodziewać się lawin ziemnych, wysokich fal sztormowych, intensywnych opadów deszczu do ponad 25 centymetrów i powodzi. W nadmorskich regionach może spaść nawet 200-380 litrów litrów wody na metr kwadratowy. 

ZOBACZ TEŻ: W Europie wybuchnie wulkan. Kontynent może zostać sparaliżowany

Meksyk - huragan Willa

National Hurricane Center (NHC) ostrzega, że gdy huragan Willa uderzy w Meksyk, może osiągnąć 5 kategorię. Jak na razie znajduje się kilkaset kilometrów od Cabo Corrientes.

Burza tropikalna Vincent

To nie koniec zagrożeń dla Meksyku. Jak podaje tvnmeteo.tvn24.pl, u zachodnich wybrzeży kraju szaleje także burza tropikalna Vincent. W ląd uderzy w nocy z poniedziałku na wtorek, ale będzie już wówczas depresją tropikalną. Meteorolodzy twierdzą, że siła żywiołu zostanie „wchłonięta” przez huragan Willa.

ZOBACZ TEŻ: Tajfun Jebi uderzył. Dramatyczne WIDEO

Przeczytaj więcej
Komentarze