Trzech pijanych mężczyzn zaatakowało Hindusa. Pomylili go z Arabem

Karol Decka
08.01.2018  13:11
Trzech pijanych mężczyzn zaatakowało Hindusa. Pomylili go z Arabem
Trzech pijanych mężczyzn zaatakowało Hindusa. Pomylili go z Arabem Fot: East News

W jego obronie stanął wrocławianin.

W sobotnią noc na przystanku w centrum Wrocławia doszło do ataku na obywatela Indii. Trzech pijanych mężczyzn chciało wrzucić ofiarę do tunelu, którym poruszają się samochody. Według ustaleń, zaczepili chłopaka ze względu na jego kolor skóry. Jak podaje gazeta.pl, że pomylili go z Arabem.

W obronie obywatela Indii stanął mieszkaniec Wrocławia. Były utarczki słowne, przepychali się. My dostaliśmy zgłoszenie od jednego z przechodniów – powiedział Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji (www.tvn24.pl).

W obronie poszkodowanego stanął inny Polak przez co doszło do bójki. Pomimo wielu świadków zdarzenia, tylko jedna osoba zdecydowała się przeszkodzić w ataku na obcokrajowca. Niedługo na miejsce przybyła policja, która została poinformowana o zaistniałej sytuacji. Jak podaje serwis gazeta.pl, Hindus nie ucierpiał, ale wrocławianin skarżył się na ból ręki.

Tunel przy miejscu zdarzenia
Tunel przy miejscu zdarzenia Fot: Tunel przy miejscu zdarzenia / Google Maps

Pijani przyjezdni

Napastnicy w chwili zatrzymania mieli w organizmie od 1 do 2 i pół promila alkoholu, dlatego przewieziono ich do wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Mężczyźni zostaną zatrzymani w ośrodku do czasu wytrzeźwienia. Policjanci starają się wyjaśnić przyczyny zdarzenia i czy był to atak na tle rasowym.

Jeden z mężczyzn na pewno usłyszy zarzut znieważenia na tle narodowościowym, pozostali - udział w pobiciu. Dodatkowo policjanci przy jednym z zatrzymanych znaleźli kilka porcji marihuany – powiedział Łukasz Dutkowiak z komendy wojewódzkiej (radiowroclaw.pl).

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ofiara była najpierw obrażana, a następnie doszło do rękoczynów. Zabezpieczono monitoring w pobliżu przystanku tramwajowego, aby dokładnie zbadać sprawę. Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą więcej zarzutów. Żaden z oskarżonych nie jest mieszkańcem Wrocławia.

Zagłosuj

Czy obcokrajowcy są bezpieczni w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze