Makabryczne odkrycie. Przez 30 lat mieszkała z mumią matki

Magdalena Barszczak
28.02.2018  11:58
Mieszkanka Ukrainy przez 30 lat mieszkała ze zwłokami matki
Mieszkanka Ukrainy przez 30 lat mieszkała ze zwłokami matki Fot: Youtube.com/Свідок НТН

Policjanci byli w szoku.

Ten dzień ukraińscy mundurowi zapamiętają na długo. Zostali wezwani do 77-letniej emerytki w Mikołajowie. W pokoju odkryli zmumifikowane zwłoki jej matki. Leżały tam 30 lat - podaje portal ru.tsn.ua.

Tajemnica została ujawniona przez przypadek. Sąsiedzi przestraszyli się, że emerytka od dłuższego czasu nie wychodziła z domu. W końcu wezwali funkcjonariuszy.

77-latka leżała w jednym z pomieszczeń na stercie śmieci. Nie mogła się ruszać, więc policjanci wezwali pogotowie. W mieszkaniu nie było wody i gazu. Zostały odcięte, ponieważ kobieta nie płaciła rachunków. W środku śmierdziało. Jednak nie to przeraziło mundurowych najbardziej.

W jednym z pokojów natknęli się na zwłoki starszej kobiety. Leżała ubrana, jakby przed chwilą zasnęła. Przy jej ciele postawiono obrazek Matki Boskiej.

Gdyby żyła, miałaby 100 lat  - mówił policjant. (ru.tsn.ua)

Zwłoki matki w Mikołajowie na Ukrainie
Zwłoki matki w Mikołajowie na Ukrainie Fot: Youtube.com/Свідок НТН

Pobierała pieniądze za matkę

Ekspert potwierdził, że denatka zmarła śmiercią naturalną 30 lat wcześniej. W przeciwieństwie do reszty mieszkania pokój, w którym leżała kobieta, był czysty. Pod łóżkiem stała miska z wodą. Prawdopodobnie córka używała jej do mycia ciała matki. 

Nikt z sąsiadów nie wiedział, że 77-latka mieszka razem ze zwłokami. Kobieta stroniła od ludzi i nie zapraszała nikogo do mieszkania. Lokatorzy kamienicy starali jej się pomagać i zostawiali jedzenie w progu

Początkowo policjanci sądzili, że Ukrainka może cierpieć z powodu choroby psychicznej. Jednak w toku śledztwa wyszło na jaw, że pobierała emeryturę za zmarłą matkę.

Ukrainka przez 30 lat mieszkała ze zwłokami matki:

Mieszkała z mumią matki
Mieszkała z mumią matki Fot: Materiały policyjne

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Przeczytaj więcej
Komentarze