Milion dla ofiary księdza pedofila. Towarzystwo Chrystusowe zapłaciło

Wojciech Kozicki
17.10.2018  14:18
Przełomy wyrok - sposób na pedofilię w Kościele?
Przełomy wyrok - sposób na pedofilię w Kościele? Fot: East News/Adam Jastrzebowski/REPORTER

Przełomowy wyrok. Towarzystwo Chrystusowe zapłaciło milion złotych ofierze księdza pedofila. Pieniądze otrzymała dziewczyna, którą zgwałcił Roman B. Kolejni księża pedofilie zapłacą za swoje grzechy?

Sąd Apelacyjny w Poznaniu 17 października wydał prawomocny wyrok (utrzymany w mocy wyrok sądu niższej instancji). Towarzystwo Chrystusowe miało zapłacić odszkodowanie i zaległą rentę z odsetkami (800 złotych płaconych dożywotnio). Nie było odwołania. Jak potwierdził pełnomocnik Towarzystwa Chrystusowego mec. Krzysztofa Wyrwa, przelew został wykonany.

ZOBACZ TEŻ: Pedofil 900 razy zgwałcił własne dzieci. Szokujący wyrok

Jak podaje radiozet.pl, gdy poszkodowana padła ofiarą duchownego w 2008 roku, miała 13 lat. Była więziona i wielokrotnie wykorzystywana seksualnie. Ksiądz został skazany na 4 lata więzienia, ale przebywa na wolności. Nie jest już duchownym. Trafił do domu księży emerytów prowadzonego przez Towarzystwo Chrystusowe w Puszczykowie.

Ksiądz pedofil

Jak podaje wyborcza.pl, ksiądz pedofil wywiózł dziecko od rodziców. Zgwałcił ją kilkadziesiąt razy.

Działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie, co najmniej kilkadziesiąt razy, nadużywając zaufania wynikającego z pełnionej funkcji kapłana katolickiego, obcował płciowo z małoletnią, wówczas w wieku 13-14 lat, w ten sposób, że rozbierał ją i odbywał stosunek seksualny, wprowadzając członka do pochwy małoletniej, oraz wielokrotnie do poddania się innym czynnościom seksualnym i do wykonywania takich czynności w ten sposób, że  dotykał wyżej wymienioną po piersiach i po kroczu, całował ją  po piersiach i kroczu, kazał małoletniej dotykać swojego członka – uzasadnił wyrok Sąd Rejonowy w Stargardzie w 2010 roku. (wyborcza.pl)

Okazało się, że inni księża w Stargardzie wiedzieli, że pedofil spał z dzieckiem w jednym pokoju. Jedli nawet z nimi obiady, ale nikt nie zareagował.

ZOBACZ TEŻ: Raport o pedofilii w Kościele. Tysiące ofiar, sprawcy bezkarni 

Przeczytaj więcej
Komentarze