Matka Boska rozwinie polską energetykę. Deklaracja ministra

Wojciech Kozicki
20.08.2018  13:56
ministerstwo energii polityka religia
ministerstwo energii polityka religia Fot: Twitter.com/Ministerstwo Energii

Przy okazji biskup został obsypany darami.

Matka Boska Królowa Polski i polska energetyka – od dzisiaj mają wiele wspólnego. Ministerstwo Energii poinformowała o tym na Twitterze. Jak podaje Wirtualna Polska, sektor energetyki poprzez zawierzanie Matce Boskiej będzie się lepiej rozwijał i stanie się nowocześniejszy. Taką przynajmniej nadzieję ma minister Krzysztof Tchórzewski. Jak informuje natemat.pl, w niedzielę podczas uroczystej mszy świętej odczytał "Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski".

W 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczestnicy pielgrzymki na Jasna Górę podczas uroczystej mszy złożyli Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski – poinformowało ministerstwo na swoim Twitterze.

Zawierzamy Tobie Maryjo, Jasnogórska Pani, wszystkie sprawy energetyki polskiej, jej bezpieczeństwo, rozwój, unowocześnienie, służbę tysięcy naszych kolegów w dzień i w nocy, bez ustanku z poświęceniem i narażeniem życia – odczytał minister Krzysztof Tchórzewski. (natemat.pl)

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na Oko.press, zawierzenie energetyki to nie tylko sprawy duchowe, ale też materialne. Spółki skarbu państwa (m.in. Energa) obdarowały biskupa darami pieniężnymi i rzeczowymi. 

ZOBACZ TEŻ: Islamiści zakazują jedzenia pomidorów. Szokujący powód

Religia i polityka

Podobnie było w 2017 roku. Jak przypomina wp.pl, prezes Energi również zawierzył spółkę skarbu państwa Matce Boskiej. W 2018 minister Łukasz Szumowski zawierzył jej polską służbę zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: Prymas Polski każe Polakom przyjmować uchodźców?

Zagłosuj

Jak często chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze