Misjonarki Matki Teresy i handel dziećmi. Usłyszały zarzuty

Wojciech Kozicki
06.07.2018  12:15
handel dziećmi matka teresa zakonnica kościół
handel dziećmi matka teresa zakonnica kościół Fot: Youtube.com/Zee News

Misjonarki Miłości na celowniku.

Organizacja charytatywna Zgromadzenie Misjonarki Miłości (Missionaries of Charity), którego założycielką była Matka Teresa z Kalkuty, musi zmierzyć się z ogromnym skandalem. Okazało się, że Anima Indwar pracująca dla organizacji usłyszała zarzuty, ponieważ sprzedała 14-letnie dziecko. Jak podaje newindianexpress.com, kolejne 2 kobiety pracujące dla organizacji są również oskarżone o handel dziećmi.

ZOBACZ TEŻ: Zakonnice oskarżone o torturowanie dzieci

Sprawę nagłośnił rządowy komitet Child Welfare Committee (CWC) w stanie Jharkhand (Indie) i zawiadomił policję. Rozpoczęło się śledztwo i zabezpieczono pieniądze mogące pochodzić z handlu dziećmi (ponad 2 tys. dolarów). Jak na razie policja podejrzewa, że siostry sprzedały parom przynajmniej czwórkę dzieci.

Saurabh Kumar Agrawal i jego żona Preeti Agrawal z miejscowości Sonbhadra zgłosili się do Indwar w Ranchi, ponieważ chcieli zostać rodzicami. Dobili targu i „kupili” dziecko urodzone 1 maja. Transakcja została sfinalizowana 14 maja – oświadczyła lokalna policja. (newindianexpress.com)

Jak podaje wprost.pl, na świecie działa obecnie ok. 3 tys. misjonarek z tego zgromadzenia. Zakładają hospicja, kuchnie dla ubogich, szkoły i ochronki dla sierot, zajmują się trędowatymi. Kiedyś pomagały także niezamężnym ciężarnym kobietom. Ich domy znajdują się także w Polsce. Patronuje im Niepokalane Serce Maryi.

ZOBACZ TEŻ: Polski ksiądz usprawiedliwia gwałty. To kobiety są winne

Misjonarki sprzedawały dzieci?

Przeczytaj więcej
Komentarze