Mr Gay of Europe. Coca-Cola wspiera gejowski konkurs w Polsce

Wojciech Kozicki
24.05.2018  10:34
Coca cola reklama gay friendly Mr Gay of Europ
Coca cola reklama gay friendly Mr Gay of Europ Fot: Youtube.com/BELGAY

Wybór najpiękniejszego geja oraz inne atrakcje.

Coca-Cola jest ”gay-friendly”/„LGBT-fiendly”. Jak podaje noizz.pl, wspiera konkurs „Mr Gay of Europe”, który w 2018 roku odbędzie się w Polsce w Poznaniu. Mówi się, że jest to „gejowska impreza” i "impreza dla gejów".

Będzie to 12. edycja konkursu. Gabriela Bar z Coca-Cola Poland Services, powiedziała, że jest to marka otwarta. Na podobny ruch zdecydowały się już kiedyś IBM oraz Google, pokazując się na Euro Pride i Paradzie Równości.

Jesteśmy w trudnej sytuacji. Globalne korporacje wspierają ruchy LBGTQ w innych krajach, ale u nas jeszcze się boją – wyznał Paweł  Zabilski, który jest jednym z organizatorów konkursu„Mr Gay of Europe”. (noizz.pl)

Gabriela Bar twierdzi, że Coca-Cola to napój dla wszystkich, bez względu na tożsamość. Marka otwiera się na innowacyjne pomysły i nie boi się bojkotu.

Mr Gay of Europe - plan imprezy, atrakcje, data

Konkurs „Mr Gay of Europe” odbędzie się w sierpniu w Poznaniu 4-12 sierpnia. Będzie połączony z inną imprezą (Marsz Równości). Wspierają go także klub HAH, hotel Gaja i hotel Ibis. W jury zasiądą Tore Aasheim, Stuart Hatton Jr i Beate Adriana. Odbędą się wówczas nie tylko wybory najprzystojniejszego geja w Europie. Jak podaje epoznan.pl, przewidziane są także warsztaty i wykłady.

Noizz.pl przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy Coca-Cola wspiera inicjatywy LGBTQ. W 2017 roku na billboardzie w Sydney pokazała tęczową butelkę i hasło „We say yes to love”. W sprzedaży pojawiła się wówczas także tęczowa puszka, by wyrazić poparcie dla homoseksualnych małżeństw. W spotach reklamowych opowiadała historię osób LGBTQ.

Zagłosuj

Czy wybierasz się na Mr Gay of Europe?

Liczba głosów:

ZOBACZ TEŻ: Para polskich gejów na święta. Migdalą się ze św, Mikołajem

"Gejowska" reklama Coca-Coli:

Mr Gay Europe Poland 2017:

Mr Gay Europe Poland 2018:

 Mr Gay Europe 2012 i nadzy faceci na scenie:

Przeczytaj więcej
Komentarze