Film jak z horroru. Inwazja mrówek na gniazdo os, makabryczny finał [WIDEO]

Wojciech Kozicki
07.08.2018  20:20
mrówki gniazo os inwazja horror brutalne wideo makabra
mrówki gniazo os inwazja horror brutalne wideo makabra Fot: East News/Mary Evans Picture Library/Rights Managed, Twitter.com/Francisco Boni

Brutalny atak. Mrówki stworzyły niezwykłą konstrukcję, by pokonać przeciwnika.

Brazylia. Do internetu trafił niezwykły film. Widać za nim mrówki (army ants/marabunta ants), które zaatakowały gniazdo os. To prawdziwa inwazja. Kolonia insektów stworzyła nawet most z własnych ciał, by zdobyć wosk z gniazda pod dachem. Rozegrały się sceny rodem z teledysku „Links 2 3 4” zespołu Rammstein.

Film wrzucił do sieci inżynier Francisco Boni. Ma nadzieję, że pozwoli to na poszerzenie wiedzy na temat zachowań społecznych i inteligencji mrówek. Dodał również, że osy nie broniły gniazda, tylko odleciały. Opisał teżjaki mabryczny los spotkał te osobniki, które nie zdążyły odlecieć z gniazda.

Gdy następuje taki atak, osy zazwyczaj opuszczają gniazdo. Mrówki odchodzą dopiero, gdy wszystko splądrują. Zabierają do mrowiska poczwarki, larwy i jajka. Nie zostawią nawet osobników, które nie zdążyły uciec – powiedział Francisco Boni w wywiadzie dla MailOnline.

Wideo z mrówkami trafiło do internetu 5 sierpnia. W 2 dni obejrzano je 27 tys. razy. Napisała o nim Alexandra Richards z „Evening Standard”.

ZOBACZ TEŻ: Co się dzieje, gdy mucha siada na jedzeniu? Obrzydliwe WIDEO

Zagłosuj

Co robisz, gdy mucha siądzie ci na jedzeniu?

Liczba głosów:

Mrówki i gniazo os - pojedynek roku:

Rammstein „Links 2 3 4”:

Przeczytaj więcej
Komentarze