Koniec z ujęciami pięknych kobiet na meczach. FIFA wypowiedziała im wojnę

Wojciech Kozicki
12.07.2018  10:30
seksowna kobieta kibicka rosja mundial trybuny mecz Polska
seksowna kobieta kibicka rosja mundial trybuny mecz Polska Fot: East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Są większym problemem niż rasizm i homofobia.

Mistrzostwa świata w Rosji 2018 to nie tylko mecze, wyniki, karne i piłkarze. Mundial to również piękne kobiety na trybunach. Podobały wam się telewizyjne zbliżenia na gorące kibicki zagrzewające swoje drużyny do boju? FIFA wypowiedziała im wojnę, a nadawcy telewizyjni mają zaprzestań takich ujęć. Ma to na celu. m.in. pokazanie szacunku do kobiet podczas różnych zawodach sportowych.

Jak podaje The New York Times, szef komórki FIFA zajmującej się równouprawnieniem Federico Addiechi ma dość seksizmu na rosyjskich stadionach i ogólnie w futbolu. Ma to być największy problem rozgrywek w Rosji. Organizacja FARE, która zajmuje się dyskryminacją w piłce nożnej, udokumentowała już 30 takich przypadków. Agencja fotograficzna Getty Images musiała nawet usunąć galerię zdjęć „Najgorętsze fanki mundialu”.

Wcześniej za największe problemy uznawane były rasizm i homofobia. Szef FARE Piara Powar porównuje ataki seksualne na ulicach na Rosjanki ze zbliżeniami na kibicki na trybunach podczas transmisji. 

FIFA walczy również z zachowaniami nacjonalistycznymi i obraźliwymi transparentami. Nałożyła karę na federacje piłkarskie z Polski, Rosji i Serbii. Rosyjskie służby chętnie pomagają zidentyfikować podejrzano o to osoby na stadionach.

Wkrótce finał Mundialu w Rosji i mecz Francja-Chorwacja. Bez ujęć pięknych kobiet może stać się o wiele mniej emocjonujący.

ZOBACZ TEŻ: Polscy kibice i zadyma z Senegalczykami po meczu

Zagłosuj

Czy przeszkadzają ci zbliżenia na piękne kibicki na Mundialu?

Liczba głosów:

Seksowne Polski na Mundialu w Rosji:

Przeczytaj więcej
Komentarze