Najbardziej szalony lokal wyborczy w Polsce. Tutaj głosować chce każdy!

Magdalena Kulej
21.10.2018  17:58
Najbardziej szalony lokal wyborczy w Polsce. Tutaj głosować chce każdy!
Najbardziej szalony lokal wyborczy w Polsce. Tutaj głosować chce każdy! Fot: facebook.com / Gminny Ośrodek Kultury "Sokół"

Wybory samorządowe 2018 trwają. Wyborcy udają się do monotonnych lokali wyborczych, w których czeka na nich flaga, kilka stołów i urna wyborcza. Ale nie w Czerwonaku.

Wygląda jak klimatyczny klub. A jednak – to lokal wyborczy. Dom kultury Sokół w gminie Czerwonak pod Poznaniem po raz kolejny zaskakuje nietypową dekoracją lokalu. Był już las, jaskinia, a nawet kosmos. Tym razem postawiono na motyw muzyczny.

I tak na sali pojawia się m.in. pianino, partytury, a z sufitu zwisają winylowe płyty. Wszystko utrzymane w tonach bieli, czerni i czerwieni.

Takie dekoracje tematyczne przygotowujemy od 2002 roku. Chcemy w ten sposób zachęcać do głosowania i to chyba działa. Ostatnio sprawdzałam dane o frekwencji i w każdych poprzednich wyborach wynosiła ona w naszym lokalu powyżej 50 proc. W skali ogólnokrajowej to bardzo dobry wynik – mówi w rozmowie z Głosem Wielkopolski Joanna Szalbierz-Kędzierska, dyrektor GOK Sokół. 

Choć klimat w lokalu w Czerwonaku jest iście muzyczny, głosowanie odbywa się w ciszy.

ZOBACZ TEŻ: Skandal na wyborach. Kompletnie pijana przewodniczyła komisji

Lokal wyborczy w Czerwonaku

Przeczytaj więcej
Komentarze