NASA publikuje nowe zdjęcia z Marsa. "Szczątki po kosmicznych dinozaurach"

Karol Decka
08.01.2018  16:38
NASA publikuje nowe zdjęcia z Marsa. "Szczątki po kosmicznych dinozaurach"
NASA publikuje nowe zdjęcia z Marsa. "Szczątki po kosmicznych dinozaurach" Fot: Pixabay.com

Najnowsze badania mają potwierdzić przypuszczenia naukowców.

Łazik Curiosity nie miał wolnego nawet w Nowy Rok. Nieustanna praca robota pozwoliła na odkrywanie coraz nowszych informacji związanych z Czerwoną planetą. Tym razem NASA opublikowała zdjęcia przedstawiające tajemniczo wyglądające skały.

Chociaż dla jednych może być to zwykła sterta kamieni, inni widzą w nich skamieniałości o kształcie niepasującym do otoczenia. Fotografia udostępniona w internecie wywołała falę spekulacji. Część osób jest zdania, że mamy okazję zaobserwować pierwszą skamielinę prosto z Marsa.

Wśród komentujących pojawiają się również głosy mówiące o kryształach, szczątkach piaskowych robaków i kosmicznych dinozaurach. Niektórzy pokusili się nawet o nazwanie śladów anielskimi odchodami.

Szczątki po kosmicznych dinozaurach – napisała Nicole.

To ślady jakiegoś zwierzęcia – dodaje Saleh.

Ślady opon – skomentował Eric.

Mars
Mars Fot: NASA

Skamieliny z Marsa

Jak podaje serwis space.com, na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze poczekać. Póki co, NASA nie zdradziła czym właściwie są odkryte kamienie o niecodziennym kształcie. Odpowiedź mają przynieść najbliższe tygodnie, podczas których przeprowadzone zostaną odpowiednie badania.

Tymczasem na Marsie… Sprawdzam te przypominające patyki przedmioty. Każdy z nich ma około 6,35 mm długości. Może to kryształy albo minerały, które wypełniły przestrzeń po kryształach? Bądźcie czujni, badania trwają – napisano na oficjalnym koncie łazika Curiosity na twitterze.

Mars
Mars Fot: NASA
Przeczytaj więcej
Komentarze