Koniec świata. Ziemia zamieni się w „piekło”

Wojciech Kozicki
20.04.2018  09:45
Ziemia zagłada koniec świata apokalipsa
Ziemia zagłada koniec świata apokalipsa Fot: Pixabay.com

Stephen Hawking straszy zza grobu, naukowcy z NASA potwierdzają jego makabryczną wizję.

Koniec świata nadciąga. Tym razem to nie pogróżki chrześcijańskiego numerologa Davida Meade, przepowiednie Baby Wangi, czy wizje Nostradamusa. Jak podaje metro.co.uk, przed zagładą ostrzegają naukowcy z NASA. Zdradzili jaki makabryczny los może spotkać planetę. Czy to będzie słynna biblijna apokalipsa?

ZOBACZ TEŻ: Planeta Nibiru i koniec świata w 2018 roku

Apokalipsa z kosmosu, piekło na Ziemi

Giada Amey z Nasa’s Planetary Systems Laboratory i Stephen Kane z University of California stwierdzili, że obecna sytuacja na Wenus może w przyszłości powtórzyć się na Ziemi. Planeta stanie się „piekłem”. Zostanie spowita przez żrące chmury kwasu siarkowego, a jej powierzchnia nagrzeje się tak bardzo, że będzie "świecić" na czerwono.

ZOBACZ TEŻ: Możliwa zagłada ludzkości - kometa blisko Ziemi

Efekt cieplarniany - skutki ocieplenia klimatu

Ich zdaniem planeta Wenus kiedyś była znakomitym miejscem do zasiedlenia i prawdopodobnie był tam nawet ocean. Obecnie jest jednak najmniej przyjaznym miejscem w Układzie Słonecznym.

Temperatura wynosi tam 462 stopnie Celsjusza, co oznacza, że stopiłby się tam ołów. Panuje tam również zabójcze ciśnienie. Naukowcy przypuszczają, że sąsiednie planety czeka taki sam los, ponieważ ich środowiska nieustannie ulegają zmianom. Ziemię może doprowadzić do takiego stanu efekt cieplarniany i jego konsekwencje.

Wkrótce bezpowrotnie przekroczymy pewną granicę. Globalne ocieplenie stanie się nieodwracalne – powiedział Stephen Hawking. (metro.co.uk)

Kiedy koniec świata - data apokalipsy

Stephen Hawking przed śmiercią zdążył opisać co czeka Ziemię i ludzkość. Jego zdaniem z powodu efektu cieplarnianego i przeludnienia zamieni się w kulę ognia. Ogłosił, że nastąpi to do 2600 roku.

ZOBACZ TEŻ: Planeta X i koniec życia na Ziemi

Te katastrofy mogą zniszczyć Ziemię:

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze