Pociąg potrącił 14-latka. „Może i dobrze”

Wojciech Kozicki
28.02.2018  11:01
Film potrącenie przez pociąg
Film potrącenie przez pociąg Fot: Facebook.com/Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Szedł po torach i doszło do tragedii.

26 lutego maszynista Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zobaczył chłopaka idącego po torowisku. Jak informuje TVN24.pl, dawał sygnały dźwiękowe, ale ten nie reagował. Prawdopodobnie był zamyślony lub słuchał muzyki. St. asp. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji nie sądzi, że to była próba samobójcza.

Chłopiec szedł po torach, niewykluczone, że był zamyślony. Nie reagował na to, że maszynista podawał sygnał "baczność" – powiedziała rzecznika ŁKA Marta Markowska. (TVN24.pl)

Rozpoczęto hamowanie, ale rozpędzony pociąg nie zdążył się zatrzymać. Maszyna potrąciła chłopaka. Siła uderzenia odrzuciła go na nasyp.

Poszkodowany przeżył i trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przewoźnik kolejowy na swoim Facebooku poinformowała jednak, że może mówić o szczęściu, ponieważ wielokrotnie takie incydenty kończyły się śmiercią. Opublikował również film z wypadku w internecie.

„Selekcja naturalna”

Internauci nie zostawili na nieodpowiedzialnym nastolatku suchej nitki. Twierdzą, że sam jest sobie winien.

Selekcja naturalna – skomentował Misza. (facebook.com/Łódzka Kolej Aglomeracyjna)

Może i dobrze, chociaż głupota wyginie  - sądzi Piotr. (facebook.com/Łódzka Kolej Aglomeracyjna)

Ludzie się sami proszą o kalectwo – uważa Adam. (facebook.com/Łódzka Kolej Aglomeracyjna)

Policja będzie starała wyjaśnić się sprawę. Konieczne jest przesłuchanie rannego nastolatka, ale na razie nie pozwala na to jego stan zdrowia. Obrażenia nie są jednak poważne, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo Zdążył odskoczyć na tyle, że lokomotywa go nie zabiła.

Wypadek spowodował opóźnienie i zablokowanie innych składów. ŁKA mówi o konkretnych kosztach, m.in. rekompensat dla pasażerów. Nie będzie jednak żądać pieniędzy od opiekunów chłopca.  Rzeczniczka przewoźnika oświadczyła, że wypadek jest dla nich największą karą.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy przewoźnik powinien obciążyć rodziców chłopca kosztami?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze