Nokia eksplodowała jej w ręce. Nie żyje nastolatka

Magdalena Kulej
20.03.2018  15:25
Nokia eksplodowała jej w ręce
Nokia eksplodowała jej w ręce Fot: twitter.com / @AmreliaRuhez

Zginęła podczas rozmowy z rodziną.

18-letnia Uma Oram z Laikery w stanie Odisa w Indiach zginęła w swoim domu po wybuchu smartfona. Tragedia wydarzyła się podczas rozmowy telefonicznej z krewnym. Jak podaje dailymail.co.uk, telefon był wówczas podłączony do ładowania.

W pewnym momencie urządzenie eksplodowało w jej ręce. Nieprzytomną dziewczynę z licznymi ranami i poparzeniami na rękach, nogach i klatce piersiowej przewieziono do szpitala. Mimo szybkiej reanimacji nie udało się jej uratować. Nastolatka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

uma
uma Fot: twitter.com / @barik_surendra

ZOBACZ TEŻ: Wadliwy iPhone 6 wybuchł niczym granat. Eksplodował podczas zwykłej pracy

Rodzina oskarża, Nokia odpiera zarzuty

Durga Prasad Oram, brat zmarłej 18-latki, powiedział w rozmowie z mediami, że telefon był nowy. Oram miała korzystać z modelu Nokia 5233, który na rynek trafił w 2010 roku. Rodzina ma zamiar domagać się odszkodowania od producenta. Nie zostawimy tego tak – powiedział brat ofiary.

Tymczasem rzecznik prasowy firmy HMD Global, która posiada prawa do marki Nokia, przekonuje, że telefon Oram nie został przez ich firmę wyprodukowany.

HMD Global angażuje się w produkcję telefonów wysokiej jakości, które zapewnią wysoki poziom obsługi i spełnią wysokie wymagania naszych klientów – powiedział. (dailymail.co.uk)

Przyczyna eksplozji telefonu nie jest jeszcze znana. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Dziewczyna zginęła w mieszkaniu w Laikerze po tym, jak podłączony do ładowarki telefon wybuchł jej w ręce podczas rozmowy. Ofiara to Uma Oram - podają lokalne media. 

Zagłosuj

Dajesz dziecku telefon do zabawy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze