Nastoletni syryjscy uchodźcy zaatakowali przed supermarketem. Młoda kobieta walczy o życie

Magdalena Kulej
27.03.2018  11:43
Nastoletni syryjscy uchodźcy zaatakowali przed supermarketem
Nastoletni syryjscy uchodźcy zaatakowali przed supermarketem Fot: twitter.com / @drkmusik, @wasistzeitgeist

Od kilku dni jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

24-letnia Niemka została pchnięta nożem podczas sobotnich zakupów. Sprawca to 17-letni Syryjczyk.

Jak donosi portal bild.de, do zdarzenia doszło 24 marca w miasteczku Großburgwedel na północnym zachodzie kraju. 24-latka robiła wieczorne zakupy supermarkecie Edeka. Towarzyszył jej chłopak.

W pewnym momencie, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, pomiędzy nimi a dwojgiem imigrantów w wieku 13 i 14 lat doszło do sprzeczki. Spór udało się załagodzić, ale konflikt wybuchł na nowo, gdy para zakończyła zakupy.

Około 100 metrów od sklepu natknęli się na nastolatków w towarzystwie ich 17-letniego brata. Ten niespodziewanie zbliżył się do pary i pchnął kobietę nożem w brzuch. 24-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

24-latka w ciężkim stanie

Niemieckie media informują, że od soboty jest utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Nie wiadomo jednak, jakie są rokowania.

Choć nastolatkowie uciekli z miejsca zdarzenia, szybko trafili w ręce policji. 17-latek i jego 14-letni brat zostali aresztowani.

Ten drugi został jednak wkrótce po przesłuchaniu zwolniony do domu. Najstarszy z nich stanie przed sądem w niedzielę. 

"Powiedzieli wiele złego na temat uchodźców, co nie nadaje się to powtórzenia" - powiedział najstarszy z rodzeństwa, stając w obronie swoich braci. Jego rodzina przebywa w Niemczech od 2013 roku - podają niemieckie media. 

Zagłosuj

Czy jesteś za przyjmowaniem uchodźców?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze