Studentka zrobiła jogurt. Wyprodukowała go z bakterii z waginy

Wojciech Kozicki
12.04.2018  13:31
Przepis na domowy jogurt
Przepis na domowy jogurt Fot: Pixabay.com

Zjadła go z koleżanką. Opisały, jak smakował.

Nietypowa dieta studencka. Jak podaje elmundo.es, studentka Cecilia Westbrook zrobiła jogurt nietypową metodą. Scena „doprawiania” tego przysmaku przez Siwego z filmu „Poranek kojota” wydaje się przy tym niewinna.

Westbrook do wyprodukowania jogurtu użyła bakterii z własnej waginy. Jej przyjaciółka Janet Jay poinformowała o tym media.

Jest niezła z chemii i wie wiele o tym „co się dzieje” między jej nogami. Twierdzi, że jedzenie jogurtu z własnego krocza będzie dobre dla jej zdrowia – powiedziała Jay. (ladbible.com)

Wbrew pozorom Westbrook nie wytworzyła dużej ilości jogurtu. Materiał z okolic intymnych zebrała drewnianą łyżeczką i stał się jedynie „starterem” dla bakterii. Dodała je do mleka i wyprodukowała niewielką ilość przysmaku. Gotowy produkt wymieszała ze sklepowym jogurtem.

Zostawiła mieszkankę na noc. Zaczęła działać magia biologii – zrelacjonowała produkcję Jay.

Jay skosztowała jogurtu. Powiedziała, że był kwaśny, nieco cierpki i łaskotał w język. Porównała go do jogurtu indyjskiego. Zjadły go z jagodami.

Cecilia Westbrook zrobiła jogurt. Użyła bakterii z własnego krocza - napisało Freeinews.

Czy jogurt jest zdrowy?

Okazuje się, że taka metoda produkcji jogurtu nie była najlepszym pomysłem. Zdaniem mikrobiologa Larry Forney z University of Idaho konsumpcja mogła się źle skończyć dla Westbrook. Uważa, że niektóre bakterie z waginy mogły być chorobotwórcze. Mogło dojść do poważnej infekcji. Forney pochwaliła jednak Westbrook za to, że użyła materiału jedynie z własnego ciała.

Głos w sprawie zabrało także The US Food Drug and Administation i oświadczyło, że „produkty pochodne z okolic intymnych nie są jedzeniem". Mogą powodować przenoszenie się groźnych chorób.

Jak zrobić jogurt w domu? 

Można zrobić jogurt w domu. Jest to tak naprawdę jedynie mleko ukwaszone za pomocą szczepów bakterii, np. Bifidobacterium lub Lactobacillus. Jak podaje strona domowejroboty.pl, można użyć mleka pasteryzowanego lub UTH. Może to być nawet mleko kozie lub owcze. W sklepach można kupić gotowe startery, by zaczął się niezbędny proces chemiczny. Może nim być nawet sklepowy jogurt.

Przepis na domowy jogurt

Należy podgrzać mleko do ok. 45 stopni Celsjusza i zaszczepić je bakteriami. Jeśli zostawi się je na noc, rano można już delektować się pysznym jogurtem na śniadanie.

Jak to jest zrobione? Jogurt

"Poranek kojota" i jogurt:

Zagłosuj

Czy zjadłbyś jogurt z bakterii z miejsc intymnych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze