Nauczycielka groziła uczniom rozstrzelaniem. Poszło o Putina

Magdalena Kulej
15.11.2018  12:34
nauczycielka groziła uczniom za obrazę putina
nauczycielka groziła uczniom za obrazę putina Fot: twitter.com/TipByNews

Rosyjskie media donoszą o skandalu w jednej ze szkół w Kraju Krasnojarskim. Nauczycielka miała grozić klasie rozstrzelaniem za obrazę Władimira Putina.

Nauczycielka historii z 57-letnim stażem Jewdokije Kowaliowa straszyła uczniów rozstrzelaniem. Powodem gróźb miało być hasło „Putin – złodziej” napisane na tablicy przez jednego z nastolatków. Wszystko zostało sfilmowane telefonem komórkowym i opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym VKontakte.

Mowa o zdarzeniu z 13 listopada, do którego doszło w 10 klasie w małym miasteczku Tajożnyj w Kraju Krasnojarskim. Jak donosi portal svoboda.org, nauczycielka powiedziała klasie, by byli jej wdzięczni za to, że nie wezwała policji.

To jest nasz prezydent, którego uczeń z 10 klasy ciężko obraził, za co w czasach sowieckich zostałby rozstrzelany. Rozmawiałam na wasz temat ze wszystkimi nauczycielami i żądam spotkania z waszymi rodzicami - oświadczyła nauczycielka. (polskieradio.pl)

Rodzice są zbulwersowani i domagają się kary dla nauczycielki. 14 listopada rzecznik Ministerstwa Edukacji poinformowała jednak, że Kowaliowa nie poniesie żadnych konsekwencji.

Jak przypomina Informacyjna Agencja Radiowa, to nie pierwszy raz, gdy rosyjska młodzież wyraża swoje niezadowolenie z rządów Władimira Putina. W ostatnich miesiącach odnotowano też wiele przypadków zastraszania uczniów, którzy uczestniczyli w antyputinowskich protestach.

ZOBACZ TEŻ: Władimir Putin grozi atakiem atomowym

Przeczytaj więcej
Komentarze