"Tak mat-fiz zajeżdża na matury". Tymi furami wywołali sensację

Magdalena Kulej
10.05.2018  15:13
"Tak mat-fiz zajeżdża na matury". Tymi furami wywołali sensację
"Tak mat-fiz zajeżdża na matury". Tymi furami wywołali sensację Fot: instagram.com/filip_finkieklan

Zadanie wykonali celująco. 

Grupa uczniów z Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim postanowiła zrobić wielkie wejście na egzamin maturalny z matematyki. Zamiast obgryzać paznokcie pod salą czy wycierać spocone dłonie urządzili sobie rozluźniającą przejażdżkę. Pod szkołę zajechali… traktorami.

Ich pomysłowy wjazd na egzamin nie uszedł uwadze mediów. Chłopcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących szybko stali się bohaterami kolegów, nauczycieli i całego internetu. Tak mat-fiz zajeżdża na matury - podpisali jedno ze zdjęć. 

Chcieliśmy zostać zapamiętani na lata. (…) Zamysł był też taki, żeby zrobić coś śmiesznego, rozluźnić sytuację, bo wiadomo, że każdy się denerwuje - powiedział jeden z maturzystów, Piotr Chmielewski w rozmowie z TVN24. (tvn24.pl)

I tak się pewnie stanie, bo nikt nie przypuszczał, że Piotr Chmielewski i jego dwaj koledzy, Aleksander Sobański i inicjator całego zamieszania, Filip Finkieklan, faktycznie zrealizują ten pomysł.

Początkowo wydawało mi się, że pomysł Filipa to żart, ale po jakimś czasie przyjechał pod szkołę swoim new hollandem [ciągnikiem - przyp. red.], żeby sprawdzić, czy zmieści się w bramie – opisywał Aleksander. (tvn24.pl)

Chłopcy pomagają rodzicom w prowadzeniu gospodarstw rolnych, więc zorganizowanie takiego przejazdu nie było dla nich wielkim problemem. Chcieliśmy wszystkich rozbawić. Udało nam się – podsumował z dumą Filip.

ZOBACZ TAKŻE: Walc ze studniówki podbił internet. Zobacz maturzystów w akcji

Zagłosuj

Jak wspominasz maturę z matematyki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze